Мистецтво гравіювання (10 фото)

0
684

Про те, що таке гравірування сьогодні відомо майже всім. Для тих, хто не знає: це один з популярних методів нанесення малюнків, написів і візерунків на різні матеріали та вироби з них. На сьогоднішній день існує лазерне гравірування по каменю, металу, дереву, шкірі. Саме слово має французьке коріння – graver. З’явилася ця техніка багато століть назад, в той час, коли люди передавали важливу інформацію, використовуючи для цієї мети малюнки на каменях. Треба сказати, що деякі знахідки археологів по своїй витонченості і витонченості перевершують роботи сучасних граверів.

Гравіювання в історії
Печери і скелі – ось де археологи знаходили гравіювання, що з’явилися ще в кам’яному столітті. Любителям історії та культури рекомендується відвідати музей Перу – тут можна побачити унікальні камені з гравировками, так зване «послання неможливою цивілізації». Примітно те, що вік цих шедеврів давнину становить 30 000 років. Ці камені мають різні розміри і однаково гладку, рівну поверхню. На них стародавні люди зобразили сцени зі свого побуту, битви з динозаврами, а також (як припускають археологи) різні карти.

У XVI ст. люди стали виконувати художню гравіювання на різному металі. Переважно в цих цілях використовувалася мідь. Трохи раніше з’явилися більш ранні гравіювання, що використовуються у пресі. Якщо говорити точніше, то з їх допомогою малюнки переносилися на поверхню паперу. У той час найпопулярнішим видом граверного мистецтва стали написи, що наносяться на різні металеві предмети – годинник, зброя і т. д. Нанести гравіювання у той час було дуже складно, так як для цього застосовувалися пуансони – інструменти, зовні схожі на великі цвяхи.
Искусство гравировки (10 фото)

Гравірування сьогодні
У 21 столітті люди винайшли метод лазерного гравіювання, що дозволило в сотні разів скоротити трудовитрати на виконання цієї тонкої роботи. Прикраси, мобільники, скло, пластик і багато інші поверхні – все це тепер можна вигравіювати будь-який напис і не тільки.

Що стосується гравірування на камені, то і тут сьогодні застосовується лазерний метод. Однак при цьому потрібно врахувати, що перед початком робіт необхідно ознайомитися з базовими властивостями і особливостями тієї чи іншої породи. В основному для гравіювання використовують граніт, базальт, мармур та інші натуральні камені, що мають гладку поверхню.

Чим рівніше поверхня, тим якіснішим буде підсумковий результат. Це відноситься не тільки до каменя, але і до інших матеріалів, використовуваних при гравіруванні. Сьогодні безліч компаній спеціалізується на випуску керамічної плитки, що ідеально підходить для гравіювання.

Гравірування на обручках
Искусство гравировки (10 фото)

Гравірування на зброю
Искусство гравировки (10 фото)

Гравірування на мечах і шаблях
Искусство гравировки (10 фото)

Гравірування на ножах
Искусство гравировки (10 фото)

Гравірування на ручках
Искусство гравировки (10 фото)

Гравірування по дереву
Искусство гравировки (10 фото)

Гравірування на ложках і вилках
Искусство гравировки (10 фото)

Гравірування на годинах
Искусство гравировки (10 фото)