Граніт – способи добування, обробки та вироби (2 фото)

0
496

Який матеріал є візитною карткою для планети Земля? Запитайте у будь-якого геолога і почуєте однозначну відповідь, що це – граніт. Для людини цей природний матеріал став гарантом міцності, практичності та природної краси, хоча всі ці властивості безпосередньо залежать від місця їх видобутку. Так, на території Росії, в найбільш відомих родовищах, які видобувають найбільш якісний матеріал їх набереться близько десяти.

Граніт – джерело натуральних кольорів
Сам по собі камінь являє собою суміш з декількох видів мінералів, кварцу, біотиту і так далі. Саме від складу і процентного співвідношення суміші залежить і колір каменю. Так, він може варіюватися від світло-сірих до буро-червоних відтінків.

Особливості видобутку і обробки матеріалу
Видобуток граніту проводиться за різними технологіями. Це залежить від того, який продукт необхідно отримати в результаті. Якщо потрібні гранітні блоки, і щоб зберегти їх природну цілісність, уникнути мікротріщин застосовуються два методу:
-З допомогою повітряної подушки.
-З допомогою камнереза.

Для того щоб провести повноцінну обробку граніту, використовуються високоякісне й ефективне устаткування, за допомогою якого можна здійснити розпилювання, шліфування, полірування та інші важливі процедури. Крім цього, при остаточній обробці матеріалу можна домогтися різного ефекту, наприклад, противоскользящего або навпаки, кришталево гладкого. У будь-якому випадку процес обробки граніту досить трудомісткий, але проходить легше, ніж при поводженні з іншими, легкими видами порід.

Застосування граніту
Як вже говорилося вище, граніт – це природний камінь, і застосування його можливе в різних сферах діяльності, наприклад, будівництво або декоруванні. Подібний матеріал дуже добре підходить для створення декоративних стільниць, предметів інтер’єру і навіть підвіконь.

Але найкраще з нього виходить облицювання будівель, майданчиків, встановлення бордюрів, створення мостовий бруківки та виготовлення пам’ятників. Найбільше застосування пам’ятники з граніту отримали у сфері ритуальних послуг. Представлені тут пам’ятники з граніту та мармуру показують безліч їх видів, які відрізняються за формою і кольором.
Гранит - способы добычи, обработки и изделия (2 фото)

Популярність цього каменю обумовлена тим, що він володіє підвищеним коефіцієнтом удароміцності, морозостійкості і стиранням, а також здатний протистояти впливу високої навантаження.