Цікаві факти про лінолеумі

0
358

В недавній статті ми розповіли про історію створення ламінату, на цей раз хотілося б розповісти про більш ранньому матеріалі – лінолеумі. У сучасному світі лінолеум є самим популярним, доступним матеріалом. Величезна різноманітність і сучасний дизайн не залишать жодного покупця байдужим. Ну і, звичайно ж, у наш час вибір текстур і забарвлень лінолеуму став набагато багатше, ніж у роки його винаходу. Ви можете оцінити в інтернет-магазині “Контракт підлога”, наскільки широкий асортимент найкращих дешевих підлогових покриттів пропонують сучасні магазини. А адже перший лінолеум з’явився ще в 1763 році.

Патент на лінолеум отримав Натан Сміт, який створив перший прототип з живиці, смоли, воску бджіл, коричневого барвника з Іспанії і лляної олії. Потім ця суміш нагрівалася і наносилася на звичайну тканину. У наш час технологія трохи модифікувалася, але суть залишилася та ж. Але рівно 80 років в суміш, створену Натаном вирішили додати мелену пробку, що ще наблизило той лінолеум до сучасного, дане покриття було названо камптулікон.

Камптулікон став дуже затребуваний серед покупців, але оскільки містив у собі каучук так же швидко втратив свою популярність – ціна на каучук зростала дуже швидко. Замість нього стали використовувати лляну оліфу.

Незабаром після піку популярності «лляного» лінолеуму з’явилося і модифіковане оксидоване (простіше кажучи, окислене) лляне масло, яке називається линоксином. Поліпшений спосіб його виготовлення була розроблена Фредеріком Уолтоном, який отримав патент 2О9/186О в Англії і з тих пір став вважатися винахідником сучасного лінолеуму. Саме він придумав поширене донині назву для цього виду підлогового покриття.

Саме Уолтон дав ім’я -“Лінолеум”, так як спочатку він виготовлявся на основі лляної олії. І зовсім скоро, а точніше у 1862 році в околицях Лондона відкрився перший завод з виготовлення лінолеуму. Дизайн першого лінолеуму була досить простою – це однотонний лінолеум в коричневих, фіолетових тонах, але в кінці 19 століття стали з’являтися покриття з різними візерунками.

У 80-ті роки, можна сказати, друге життя знайшов натуральний лінолеум. Багато виробники налагодили випуск, а споживачі згадали про те, що дане підлогове покриття є найбільш екологічним і володіє деякими іншими позитивними якостями.

Сучасні технології не стоять на місці, і сьогодні кожна поважаюча себе компанія, що займається випуском підлогових покриттів, представляє покупцям кілька видів лінолеуму, придатного для використання в самих різних умовах. Зараз на ринку величезна різноманітність лінолеуму.