Навіщо треба зброю в космосі? (4 фото)

0
469

Не кожен знає цікавий факт про те, що починаючи з польоту Гагаріна в космос космонавти беруть з собою на корабель зброю. У 60-ті роки було дозволено брати з собою пістолет типу Макарів. Але незабаром йому на зміну прийшов трехзарядный, причому мисливський, пістолет типу ТП-82. Відповідь на питання – навіщо космонавту пістолет в космосі? – дуже простий…

А потрібен він для того, щоб у разі “неправильного” приземлення, де-небудь в тайзі, космонавт міг захистити себе від нападу дикої тварини, пістолет в екіпіровці космонавта входить в рятувальний комплект. ТП-82 є неймовірно потужним зброєю. Самі по собі 30-сантиметрові стовбури без патронів і приклада-мачете важать 1,6 кг.
Зачем нужно оружие в космосе? (4 фото)

Випадки зустрічі з ведмедями відбувалися. У книзі «Ракети і люди» учений-конструктор Борис Овсійович Черток розповів, як в 1965 році Олексій Леонов і Павло Бєляєв, приземлилися на своєму посадковому модулі «Восход-2» в тайзі Північного Уралу, а рятувальний загін з-за поганих погодних умов добирався до них кілька днів. Ведмеді виходили на світло багаття, але ПМ тільки дивував хижаків і від пострілів ті втекли. Саме Леонов сказав, що необхідно іншу зброю.
Зачем нужно оружие в космосе? (4 фото)
На фото екіпаж Міжнародної космічної станції під час тренувальної зимівлі в Сибіру.

Зачем нужно оружие в космосе? (4 фото)
Даний пістолет перестали використовувати в 2006 році, а що прийшло йому на зміну історія замовчує, якщо у когось є відомості про нову зброю просимо поділитися в коментарях до статті.