Ніж Тутанхамона була зроблена з метеорита

0
260

Буквально кілька днів тому ми розмістили на сайті фото унікальних сандалей єгипетського фараона Тутанхамона, ніг не минуло й тижня чергова новина увірвалася у світ археології – унікальні ніж Тутанхамона зроблено з метеориту.

Археологи вважають, що кинджал був виготовлений з метеоритного матеріалу. «Ми припускаємо, що стародавні єгиптяни для виробництва дрібних декоративних або церемоніальних предметів велике значення надавали метеоритному залозу», — зазначають автори у своєму дослідженні.
Вчені провели рентгенофлуоресцентний аналіз елементного складу кинджала. Лезо ножа, яке складається переважно із заліза, мало аномально високий вміст нікелю і кобальту.

Такий же склад мають метеорити, знайдені в Єгипті в межах берегової лінії Червоного моря довжиною дві тисячі кілометрів.

На користь метеоритного походження виробу також говорить те, що єгиптяни близько шести тисяч років тому вміли працювати з міддю, золотом і бронзою, а технологія кування заліза з’явилася у них приблизно на тисячу років пізніше. Також учені зазначають, що в давніх текстах єгиптян неодноразово згадується про падаючому з висоти небесному залозі.

Раніше археологи вже знаходили вироби, які стародавніми єгиптянами виготовлялися з метеоритів. До них, зокрема, належать виявлені в 2013 році дев’ять почорнілих залізних кульок, знайдених при розкопках розташованого поруч з річкою Ніл цвинтарі на півночі країни.

Фараон Тутанхамон з Древнього Єгипту з XVIII династії Нового царства правив країною приблизно в 1332-1323 роках до нашої ери. Помер він у віці 19 років. Його мачухою була Нефертіті, а батьком — її чоловік Ехнатон. Причини смерті Нефертіті і місце її поховання досі невідомі.
За матеріалами https://news.mail.ru