Поява СМС-повідомлень

0
183

SMS це американська абревіатура, перекладається вона як «Служба Коротких Повідомлень». Навіть гудок при отримання коротких повідомлень на телефон, який був спроектований компанією Nokia на їх першому мобільному телефоні, звучав як закодоване за допомогою азбуки Морзе слово СМС.

Цікаво те, що одне коротке повідомлення вміщує в себе 70 символів кирилиці і 92 символи латиниці, сталося це з-за того, що у цих мов різна кодування.

Як стверджує статистика, близько 40% користувачів мобільних пристроїв активно користуються сервісом коротких повідомлень. З зростанням популярності мобільних пристроїв, з’явилося багато шахраїв, які за коштами СМС обманюють інших користувачів мережі. У криміналістиці такі притуплення називаються «смишинг».

Лідером із відправки СМС є США, кількість повідомлень, надісланих мешканцями цієї країни в рік становить близько 830 мільярдів.

Перше коротке повідомлення було відправлено в далекому 1992 році. Виробники телефонів задумалися про те, щоб придумати для користувачів нові способи передачі інформації і послуги. Так, Фридгельм Хиллебранд з Deutsche Telekom запропонував ідею служби мікро-повідомлень — SMS (в оригіналі — Short Message Service-Служба коротких повідомлень — англ.). Хиллебранд розповідав, що по роботі повинен був часто набирати різні пропозиції — номери телефонів, адреси і просто ідеї, і здебільшого вони не перевищували 160 символів. Сьогодні ж СМС-повідомлення можна легко відправити безкоштовно, з допомогою спеціальних Online сервісів – таких як bomgovka.ru.

Згодом спільно з французькими колегами Хиллебранд створив групу GSM, пізніше розробила однойменний стандарт зв’язку. Стандарт серед іншого підтримував можливість передачі коротких — до 160 символів — повідомлень.

Швидше за всіх з новою технологією розібралися у Великобританії. Інтерфейс був розроблений на потужностях Vodafone, і нарешті, до грудня 1992 року система була готова до запуску.

«Щасливого різдва», — набрав на домашньому комп’ютері в Бракнелле 22-річний інженер Ніл Папуорт. З Бракнелла SMS долетіло до Ньюберрі, де Річард Джарвіс починав вечірку на честь цієї події.

У Книзі Рекордів Гіннеса ” зареєстрований рекорд по швидкості набору повідомлення, поставлений Педро Матіасом, який за одну хвилину набрав 264-х символьне повідомлення, використовуючи телефону LG V3.

За статистикою, у США для підлітка у віці від 13 до 17 років відправити 1500 повідомлень в місяць — нормально. Це стало приводом для вчителів серйозно задуматися про заборону мобільних телефонів в стінах школи.

Згідно спеціальних досліджень, зосередженість людини, що набирає або читає СМС повідомлення, що на 23 % перевищує зосередженість досвідченого водія за кермом автомобіля.