Археологи виявили на Криті залишки легендарного Лабіринту — палацу Мінотавра

0
319

23 березня 1900 року Артур Джон Еванс, який є зберігачем археологічного музею в Оксфорді, приступив до розкопок на острові Кріт. До того часу він вже був визнаним вченим-археологом. На Криті він вів розкопки з перервами протягом 30 років.

Вже через кілька годин після початку робіт поблизу руїн міста Кносса археологи виявили залишки легендарного Лабіринту – палацу Мінотавра.

Відкопати на просторі п’ятисот тисяч квадратних метрів палаци, вілли, кам’яні будинки, безліч інших будов, не кажучи вже про предмети побуту, культури і мистецтва, – це, безумовно, була велика удача!

В результаті цих досліджень була відкрита абсолютно невідома до тих пір, але одна з найбільших древніх цивілізацій. Ця цивілізація існувала між первісними епохами і античністю і отримала назву мінойської. Минойцы вели активну морську торгівлю, використовуючи вигідне розташування острова на перетині головних морських торгових шляхів, займалися піратством, підтримували дружні стосунки з давнім Єгиптом.

У среднеминойский період вплив культури поширилося на материкову Грецію, і в цей же період Кикладская культура була асимільована мінойцамі. Вторгнення на Крит греків-ахейців не призвело до занепаду культури, а до нового етапу в її розвитку — виникнення змішаної Мікенської культури, вплив якої поширювався на материкову Грецію, Крит, острови Егейського моря і ряд територій східного Середземномор’я.

Корінні крітяни продовжували грати принаймні важливу культурну роль в мікенської Греції. Після дорійського вторгнення мінойська культура повністю зникає, а корінне населення Криту асимільовано греками не пізніше 4-3 століть до нашої ери.