Що означає скрегіт зубів?

0
253

Люди досить часто стискають зуби під час сну, або починають скреготати ними. Здавалося б, нічого такого, адже зустрічається щось подібне досить-таки часто. Однак дане явище пов’язане з досить серйозним захворюванням, мають безліч неприємних наслідків.
Дана патологія називається бруксизм. При подібному скреготінні спостерігається мимовільна і досить сильне навантаження на лицьові, жувальні і скроневі м’язи, в 10 разів перевищує звичайну навантаження, возлагающуюся на м’язи під час жування. Причиною хвороби може бути неправильний прикус, некоректно підібрані зубні протези або сильні стреси, яким людина піддається протягом дня. При цьому нерідко виникають болі різних м’язів обличчя, хронічна безсоння, шум у вухах. Також стирається зубна емаль, може виникнути артроз щелепних суглобів або періодонтит.

Дане захворювання різного ступеня занедбаності зустрічається практично у третини населення всієї планети. Зважаючи на слабку його вивченості, лікувати бруксизм досить складно. Методи використовуваного лікування залежать переважно від першопричин виникнення і розвитку хвороби. Складність лікування полягає в тому, що більшість людей зауважує дане вже на останніх стадіях розвитку. Карієсу та інших хвороб у цьому випадку уникнути стає практично неможливо.

Існує думка, що бруксизм виникає не вилитою протягом дня агресії. Вночі людина не може контролювати ні власні емоції, ні міміку, тому і відбувається скреготіння і стискання зубів. Детальніше про бруксизмі на https://psyson.ru/bolezni-sna/somnii/bruksizm-skrip-zubami.html

Група співробітників Дюссельдорфського Університету провела комплекс досліджень, в результаті яких ця гіпотеза була підтверджена. До речі, бруксизму, як показали ті ж дослідження, можуть бути схильні люди будь-якої статі і віку.
Однак варто враховувати, що рідкісні і короткі напади, тривалість яких не перевищує 10 секунд, ще не є ознакою вищеописаного захворювання.

Бруксизм може проявлятися в нічний або денний формі. У першому випадку відіграє роль відсутність контролю над емоціями, а у другому – нервове напруження.

Якщо ви помітили, що сплячий поруч чоловік скрегоче зубами або сильно стискає їх – саме час звернутися до фахівця. В якості супроводжуючих явищ можуть мати місце почастішання пульсу, дихання і серцебиття. Навіть якщо це відбувається не дуже часто – раз чи 2 на тиждень, варто пройти не тільки обстеження, але і курс профілактичного лікування. Це дозволить зберегти цілісність і здоров’я зубів, а також уникнути безлічі різних хвороб. Ну і звичайно – зняти стрес, якщо причиною виникнення бруксизму є саме він.