Пять ознак того, що ваш мобільний телефон прослуховується

0
296

П’ять ознак того, що ваш мобільний телефон прослуховується. Встановити шпигунську програму на чужий мобільний нескладно, тому хто дасть гарантію, що прямо зараз не прослуховують особисто вас? Відразу потрібно сказати, що прослухати стільниковий телефон, перехопивши його сигнал за допомогою якої-небудь коробочки з антеною, неможливо. Канал передачі даних непогано шифрується, тому «прослушкою» на такому рівні можуть займатися тільки самі оператори зв’язку за запитом певних спецслужб. Проте стежити за коханою дружиною можна і менше високотехнологічними способами.

В інтернеті легко доступно безліч програм, які здатні таємно працювати на телефоні жертви і зберігати або передавати на бік записи телефонних розмов, SMS-повідомлення, географічні координати і навіть знімки з вбудованої фотокамери. Деякі програми вміють працювати як повноцінний «жучок»: ви телефонуєте на апарат і непомітно для власника чуєте все, що відбувається навколо. Це досить зручно, коли потрібно підслухати секретну нараду або не менш таємне побачення. Ось приклад такої програми – http://shpionplus.ru/programma-slezheniya-za-telefonom/

У групі ризику знаходяться користувачі телефонів на базі операційної системи Symbian і Windows Mobile. Програми-шпигуни є і для iPhone, але встановити їх на не зламаний телефон не вийде (в офіційному магазині App Store такі програми, звичайно ж, не продаються).

Визначити, що на телефоні живе «жучок» непідготовленому користувачеві досить важко. Однак є кілька ознак, які можуть опосередковано підтвердити факт наявності «прослушки».

1. Висока температура батареї

Якщо акумулятор вашого телефону гарячий – це значить, що він активно розряджається. Це нормально під час розмови, але якщо до апарату ніхто не торкався протягом пари годин, а він все одно залишається відчутно теплим, значить, всередині нього щось відбувається, наприклад, працює шпигунська програма.

2. Телефон занадто швидко розряджається

Цей пункт випливає з попереднього: якщо батарея розряджається дуже швидко, особливо, якщо телефоном не користувалися більше звичайного, значить всередині нього «біжить» якийсь потенційно небезпечне додаток. Однак пам’ятайте, що з часом акумулятори «зношуються» і зниження часу роботи – це нормальне явище. Замислюватися потрібно тільки в тому випадку, якщо тиждень тому телефон працював від одного заряду три дні, а зараз тільки один.

3. Затримка при вимиканні

Звертайте увагу на затримку при вимкненні телефону. Якщо цей процес займає підозріло багато часу, супроводжується миготінням підсвічування (воно може горіти ще деякий час після виключення) або вимкнення взагалі не вдається, то з телефоном щось відбувається. Це можуть бути, звичайно, звичайні технічні проблеми, але не виключені і більш неприємні варіанти.

4. Загальна дивна поведінка

Якщо телефон мимоволі включає підсвічування екрану, вимикається, перезавантажується, встановлює або запускає програми, то, швидше за все, ви вже «під ковпаком». Звичайно, і тут не можна виключати якісь збої в роботі операційної системи, але не звертати на це увагу ніяк не можна.

5. Перешкоди і наведення

Перешкоди можуть бути двох видів: ті, які ви чуєте під час розмови, і ті, які виникають при піднесенні телефону, наприклад, до аудіоколонки. У першому випадку підозрілим є відлуння або будь-який інший шум (клацання, шипіння і т. п.), який супроводжує вашу розмову з будь-яким абонентом в будь-який час. Іноді поява перешкод є результатом поганого прийому сигналу або іншими подібними проблемами, але якщо шум чути скрізь і не перший день, то це привід для хвилювання.

Другий випадок – це наведення передавальної антени телефону на інші пристрої, в першу чергу на колонки або динаміки. Ви напевно неодноразово чули цей «булькаючі» звук. Він виникає під час розмови, а також у режимі очікування з невеликими інтервалами, коли телефон звертається до базової станції. Ненормальним вважається безперервне «булькання» в той час, коли по телефону ніхто не розмовляє. Це може означати, що шпигунська програма вийшла на зв’язок з іншим телефоном, і передає йому всі навколишні звуки.