Що таке рідка гума для даху

6-28-2021

 

Гідроізоляція плоского даху рідкої гумою - Будівельний блог
 

Жидкая резина для крыши це отриманий в результаті модифікаційного перетворення бітумно-латексної емульсії, склад якої характеризується несумісними по розчиненню між собою смолоподібними речовинами і водою, називається рідкою гумою. Еластична пластинчаста маса схожа з гумовим покриттям: така ж чорна, з підвищеною тягучістю, гідронепроникна. Остання властивість особливо цінна. Саме тому по-іншому розчин називають напилюваної безшовної водної ізоляцією, новим досконалим будівельним матеріалом.

Сфери застосування

Рідка гума для даху має велику область застосування:

  • захист від проникнення вологи фундаментів (ґрунтові води), перекриттів між поверхами; гідроізоляція підлог (запобігає появі грибка, цвілі), резервуарів басейнів, металевих, бетонних ємностей, покрівлі, пр.
  • на складних поверхнях з різними рівнями,»ступенями”. На фігурних архітектурних формах, на стиках.
  • у місцях, де спостерігається підвищений рівень вібрації (зокрема, біля вентиляційних отворів, пр.).

Рідка гума незамінна в тому випадку, коли немає часу на масштабні роботи по зведенню, гідроізоляції і покриттю покрівлі: склад можна наносити на підготовлене старе покриття. Слід зауважити: безшовна гладка різнобарвна оболонка сама може служити декоративним покриттям, а також підставою для подальшої укладання на нього штучних матеріалів.

Основні види

Рідку гуму кваліфікують:

  • по кількість вхідних складових: однокомпонентна (рідка багатобарвна маса, що не вимагає попередньої підготовки, повністю готова до нанесення); двокомпонентна (складається з затверджувача і основи, вимагає підготовки).
  • за способом нанесення. Фарбувальний: склад в рідкому або пастоподібному вигляді наноситься пензлем, валиком, створюючи щільну захисну плівку, купируя все мікротріщини. Напилення: поверхня обробляється холодним розчином зі спеціальної установки з оптимальною швидкістю. Наливний: суміш рідкої гуми готується відразу перед нанесенням гідроізоляційного захисту.

Основні переваги матеріалу

Основний “плюс” на користь нанесення рідкої гуми на покрівлю – безшовний шар, особливо в місцях стиків різних за рівнем поверхонь. Крім цього, рідкий склад заповнює собою найдрібніші тріщини і відколи.

Взаємодіє з будь-яким типом підстави, відрізняється високим ступенем адгезії. При роботах без підігріву суміші (холодний спосіб) характеризується безпекою для людини. Не має неприємного запаху. Екологічно безпечний: в рецептуру складу входить вода. Температурний “коридор” досить широкий: від – 45°с і майже до +100°с.завдяки високій еластичності, рідка гума здатна приймати будь-яку форму, реагувати на розширення об’єкта, не втрачаючи своїх якостей.

Слід врахувати! при бажанні можна вибрати склад будь-якого кольору. Однак уважно поставтеся до характеристик на упаковці, де зазначено, показаний цей вид суміші для використання під уф–променями, або сонячне світло діє руйнівно на таку поверхню. В такому випадку рекомендовано зверху пофарбувати гідрозахисну оболонку світлонепроникною фарбою-ґрунтовкою.

Покриття швидко наноситься і також швидко сохне. Рідка гума для даху характеризується високою міцністю»на розрив”. Навіть найтонше, близько 2 мм полотно, не лопається, а розтягується в різні боки. Чи не піддається псуванню хімікатами і чинить опір ударним навантаженням.