Цікаві факти про кераміку (5 фото)

0
661

Популярність керамічної плитки в якості оздоблювального матеріалу завжди була високою. Це пояснюється практичністю, довговічністю і естетичними достоїнствами. Використовуючи гарний кахель для облицювання стін або підлоги в нашому житло, ми знаємо лише про його технічні характеристики. Між тим є чимало цікавої інформації, пов’язаної з історією розповсюдження і застосування одного з найдавніших будматеріалів.

У слова «кераміка» грецьке походження, пов’язане з позначенням виробничого процесу – випалювання. Археологи з’ясували, що греки виробляли плитку вже в I?II століттях до н. е. Робота була трудомісткою і виконувалася вручну. Придбати дорогу кераміку для обробки своїх будинків могли лише заможні люди або священнослужителі для прикраси храмів.
Интересные факты о керамике (5 фото)

Надалі керамічне виробництво успішно розвивалося на території древньоіранських держав. Так тривало до VIII століття н. е. І тільки через сто з гаком років, завдяки посередництву католицької церкви, про секрети виготовлення плитки з кераміки стало відомо в країнах Середземномор’я – Іспанії та Італії. З тих пір вони є лідерами і законодавцями стилю в галузі.
Интересные факты о керамике (5 фото)

На Русі керамічна плитка поширилася в XIII?XIV століттях, знали про неї набагато раніше. Особливо добре збереглися зразки изразцового мистецтва Новгорода, Пскова і Москви. Муравленой черепицею із глазурованої кераміки прикрашали куполи церков.
Интересные факты о керамике (5 фото)
Товстий шар глазурі на корпусі плитки – так званому «бісквіті» – сягав майже 10 мм, що допомогло їй зберегтися до наших днів. Кераміка буває неглазурованої, але глазурована виглядає значно ефектніше і застосовується набагато частіше. Сьогодні, для того щоб зробити глазур барвистою і яскравою, до складу вводять різні окису: хрому, заліза, олова, міді і марганець. Крім того, керамічна плитка вимагає особливої обережності при укладанні, що гарантує їй довговічність і цілісність, а це може забезпечити далеко не кожен фахівець, особливо при різанні сучасної кераміки, а ось фахівці з “Интайл-сервіс” (http://porezka-plitki.com.ua/) можуть забезпечити збереження при різанні будь плитки.

Ручний спосіб виробництва залишився в далекому минулому. Проте любителі автентичності все ж зможуть придбати продукцію, зроблену та розписану з використанням старовинних технологій. Це стало можливо, завдяки італійському виробнику Akros, що випускає ексклюзивні колекції плитки.
Интересные факты о керамике (5 фото)
Мода диктує свої умови, і виробники, прагнучи бути в тренді, розробляють нові колекції і змінюють колишній дизайн. Щоб не потрапити у скрутне становище, коли буде потрібно додаткове кількість матеріалу для обробки або заміни, краще купувати плитку з деяким запасом.