Цікаві факти про ліфтах (частина 2)

0
993

Ліфт досить цікавий пристрій, його по праву можна назвати транспортом, при чому найбезпечнішим транспортом для пересування людей у світі. Ліфт із увазі просте винахід, але навіть про нього можна розповісти багато цікавих фактів.

1. Ліфт без дна в Лондоні. Цей ресторан розташований в торговому центрі Suthsight в Лондоні. Створений він більшою мірою для того, щоб розважити відвідувачів і покупців ТЦ. Був спроектований ще в 2012 році. Чому ліфт без дна, тому що художник Ендрю Уокер розмістив на підлозі ліфта ілюзію, перед людьми вперше побували в торговому центрі, при відкритті ліфту відкривається картина ліфта без дна. Багато відчувають сміх, деякі здивування, а треті страх.

2. В найвищому хмарочосі Чікаго Сірс тауер, який знаходиться в Чикако, перевозять людей 106 ліфтів, при 16 з них двоповерхові – приймають і висаджують людей на 2 поверхах відразу.
Интересные факты о лифтах (часть 2)

3. Про те, як треба себе вести при падінні ліфта всі вже чули і не раз. Але хотілося б повторити, так як швидкість падіння ліфта може досягти швидкості 45 км/год, що може обернутися трагедій. Тому, щоб мінімізувати наслідки, потрібно лягти на підлогу на спину і удар розподілиться по всій поверхні тіла, що може вберегти від трагедії.

4. Зроблений за замовленням російського чиновника ще в 50-ті роки, який вважав, що для забезпечення безпеки більше одиночного ліфта і не потрібно. Тому «ліфт на одного» досить крихітний, удвох поміститися в ньому нереально, так як площа підлоги займає всього 0,5 м2.
Интересные факты о лифтах (часть 2)

5. Підйомник для інвалідів є свого роду ліфтом для інвалідів. Існує історія про одного ченця, який з дитинства страждав страшною хворобою спінальною м’язовою дистрофією. Спочатку чернець крім релігійної діяльності займався журналістською. Але будучи вже у зрілому віці, коли виникли проблеми при посадці і висадці в високий автомобіль, а підйомних пристроїв, здатних технічно вирішити цю задачу на вітчизняному ринку не виявилося. Йому довелося стати винахідником і він винайшов власний підйомник для інвалідів вертикальний ціна якого була набагато нижче зарубіжних.
Интересные факты о лифтах (часть 2)

6. Виявляється легендарний Колізей – дивовижний і найбільший амфітеатр світу – був оснащений 12 ліфтами, за якими піднімалися з підвальних приміщень гладіатори для виступу на арені, піднімали такий ліфт 200 рабів.
Интересные факты о лифтах (часть 2)

7. Існували та існують і донині ліфти для судів. Перші з таких пристроїв були побудовані в основному у Франції, Німеччині, Росії і Канаді.

8. Будівництво пірамід Меридова в Єгипті було полегшено використанням двох похилих ліфтів. При будівництві Олександрійського маяка вже застосували вантажопідйомну техніку вертикальних ліфтів з електричною лебідкою, для чого на центральній частині фундаменту споруди наростили дерев’яну ліфтову шахту-копер. Завершивши будівництво першого поверху, копер був добудований для будівництва другого. Третій ярус маяка і наступні, будувалися з використанням канатно-блокової системи і зведенням лісів. Тоді лебідки для древніх ліфтів виготовлялися на узбережжі Мармурового моря, на сході від Бандарма. Завершивши будівництво маяка, електричні ліфти замінили підйомниками на ручному механічному приводі.
Интересные факты о лифтах (часть 2)

9. Цікавий той факт, що кожні три дні ліфти світу перевозять пасажирів, рівне кількості людей на нашій планеті.

10. Перший громадський ліфт був встановлений в дев’ятиповерховому будинку в Нью-Йорку.

11. Музика в ліфті з’явилася ще в 1920-х роках, вона була призначена для людей, які бояться пересуватися на цьому пристрої, так би мовити, для заспокоєння.

Хотілося б відзначити найбільш знамениті ліфти на нашій планеті:

Gateway Arch в Сент-Луїсі, всередині цієї арки ліфт піднімає туристів на оглядові майданчики,
Интересные факты о лифтах (часть 2)

Интересные факты о лифтах (часть 2)

Санта Хуста Ліфт в Лісабоні (одна з перших парових підйомників),
Интересные факты о лифтах (часть 2)

Lacerda Ліфт у Сальвадорі (одному з найжвавіших ліфтів у світу),
Интересные факты о лифтах (часть 2)

Taipei 101 (качав харчування ліфта!),
Интересные факты о лифтах (часть 2)

Bailong Ліфт в Китаї (вважається, що найбільший відкритий ліфт),
Интересные факты о лифтах (часть 2)

Лувр Ліфт у Франції (його кабіна відкрита)
Интересные факты о лифтах (часть 2)

Luxor Hotel в Лас-Вегасі (він проходить на 39% ступінь ).
Интересные факты о лифтах (часть 2)