Цікаві факти про подушках (7 фото)

0
1199

Хоч ми зовсім не можемо уявити собі життя в відсутності подушки, спочатку подушки застосовувалися лише забезпеченими людьми. Перші подушки виявлені ще в давньоєгипетських пірамідах. Подушки були придумані ними щоб не зіпсувати уві сні дивовижну стрижку. Подушка являла собою тоді вже вигнуті дощечки на підставці. На подушках стали зображати богів, які відгороджували дрімаючого від чорних сил. Аж до 19 століття деревні подушечки були поширені в Японії. Традиційно китайські подушечки виготовлялися з каменю, порцеляни або сплаву. Вони і ще являють собою тверді підставки прямокутної форми.

Цікавий факт №1: В Греції виникли 1-і податливі подушки. Тут цінувалося зручність, і практично ніякого взаємозв’язку з єгипетськими подушками грецькі не мають. Ліжко було для греків культовим предметом, вони проводили на ній основну частину дня. Тому конкретно в Греції і вигадали податливі матраци і подушки.

Цікавий факт №2: Ускладнення виробництва барвників і техніки шиття призвело до перетворення подушки на предмет вміння, розкішно красиво оформлені подушечки стали дорогим продуктом.
Интересные факты о подушках (7 фото)

Цікавий факт №3: В 5 столітті до нашої епохи подушка була у будь-якого заможного грека. Розміри подушки були різними. Їх заповнювали шерстю тварин, травичкою, пухом і пір’ям птахів. Чохол зроблений з шкіри або тканини, йому надавалася можливість бути прямокутною, але і квадратної форми.

Цікавий факт №4: В Стародавньому Римі спочатку недовірливо поставилися до подушок. Але незабаром римляни розцінили подушки, особливо дитячі. Для виробництва пухових подушок використовували пух гусей. Часто воєначальники звільняли власних підлеглих від несення військової служби і висилали їх на видобуток пуху для подушок.
Интересные факты о подушках (7 фото)

Цікавий факт №5: Тоді думали, що подушки володіють чарівними силами. Нерон, приміром, ложила під подушку власний браслет зі зміїної шкіри, щоб його сон був сильніше.
Интересные факты о подушках (7 фото)

Цікавий факт №6: Октавіан Август прагнув роздобути подушку 1-го римського патриція. Той повяз в боргах, і все його майно було розпродано. Імператор Август віддав наказ придбати подушку боржникам, згідно з його заявою він хотів роздобути собі подушку, на якій безтурботно дрімав людина, що має стільки боргів.

Цікавий факт №7: А ось Тиберій, спадкоємець Серпня був убитий від подушки у віці 70 років. Є 2 версії ситуації з сумним результатом: Тиберія отруїли, хоча отрута не дав необхідного впливу. Або його морили голодом, і він зовсім ослаб. Тиберій лежав у ліжку без почуттів, даної новини задовольнялися всі римляни. На престол обіцяв зійти Калігула. І безсилого правителя задушили його ж подушкою.

Цікавий факт №8: Подушка вважалася передумовою тисячі смертей. Малюта Скуратов задушив подушкою митрополита, який зрікся благословити Івана Грозного. Подушками були задушені: нащадок Петра I принц Олексій, російський правитель Павло I, керівник Ватикану – Іоанн X і правитель Ефіопії – Хайле Селассіє.

Цікавий факт №9: Але позитивних ситуацій, пов’язаних з подушками набагато більше. Індійські подушки посприяли великого Будди відновити самопочуття. Будда ослаб від голоду і самокатування, він лежав на землі ледве живий. І несподівано він зловив дивовижний запах листя підростаючого поблизу дерева. Будда встав, поклав у мішок цими листками. Так і вийшла подушка, яку Будда поклав під голову і заснув. Після сну на чудовій подушці Будда став відчувати себе краще, у нього виявилися сили вирушити далі в дорогу.
Интересные факты о подушках (7 фото)

Цікавий факт №10: Натуральні наповнювачі для подушок часто набагато дорожче штучних, вони можуть викликати алергію і вимагають додаткового догляду. Деякі люди нормально ставляться до цих недоліків і охоче купують текстиль для дому з натуральними наповнювачами.
Одним із передових виробників якісних подушок з натуральними наповнювачами є компанія Подушки від виробника Valetex виготовлені з екологічно чистих матеріалів, які абсолютно безпечні для людини.

В якості наповнювачів використовуються наступні матеріали:
1. Овеча шерсть – наповнювач благотворно впливає на самопочуття і здоров’я людини. Подушка з овечою вовною зігріє в зимовий час, а влітку утримає прохолоду завдяки задерживающемуся між волокнами повітрю. Особлива будова шерстинок допомагає вбирати зайву вологу і випаровувати її назовні.

2. Верблюжа шерсть – володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, забезпечить тепло та комфортний сон навіть в найхолоднішу погоду. При нагріванні до температури людського тіла шерсть верблюда починає виділяти ланолін – природний шерстяний віск, що володіє цілющими ефектами. Ланолін дуже швидко вбирається в шкіру, після чого починається його цілющу дію на кровообіг і суглоби.

3. Вовна мериноса – його волокна здатні затримувати значний об’єм повітря завдяки своїй природній густоті. Це забезпечує стабільну і комфортну температуру, яка сприятиме міцному і здоровому сну. Подушка з наповнювачем з вовни мериноса володіє середньою жорсткістю, знімає нагромаджена статичну електрику, забезпечує певний захист від електромагнітних полів. Вовна мериноса забезпечує мікромасаж шиї, що істотно покращує кровообіг і живлення киснем головного мозку.

4. Пух – досить популярний натуральний наповнювач для подушок, вважається, що це практично ідеальний матеріал, забезпечує комфортний сон. Дуже часто в пух додають близько 10% пера для створення оптимальної консистенції наповнювача. Пух дуже легкий, тому пухова подушка буде практично невагомою на відміну від виробів з вовняним наповнювачем. Пух володіє здатністю скочуватися в грудки через певний час використання, тому виріб вимагає додаткового догляду. Основний недолік – пух викликає алергію у деяких людей.

5. Бамбукове волокно – порівняно новий натуральний наповнювач для подушок, відрізняється незвичайною м’якістю і еластичністю. Для виготовлення волокна використовуються молоді пагони бамбука. Готові нитки володіють невеликою товщиною, добре гнуться і швидко відновлюють свою форму. Бамбукове волокно добре вбирає і випаровує вологу, що посприяє створенню необхідного мікроклімату під час сну.

6. Евкаліпт – матеріал з волокон цього дерева відрізняється корисними для людини лікувальними властивостями. Евкаліптова волокно володіє антибактеріальними властивостями, не вбирає сторонні запахи. Волокна евкаліпта благотворно впливають на шкіру, забезпечують їй м’якість і захищають від передчасного старіння.

Цікавий факт №11: “Камасутра” заявляє про те, що звичайні індійці також використовували подушки. Цей амурний трактат був складений на базі знань, накопичених протягом більш ніж 3 тис. років. І якісь пози з “Камасутри” неможливо відтворити у відсутності подушки.

Цікавий факт №12: В арабських державах подушки користувалися найбільшою репутацією. Будинки султанів були декоровані розшитими оздобленими подушками з китицями, бахромою. Багато розшиті і увінчані подушки були символом достатку власника.
Интересные факты о подушках (7 фото)

Цікавий факт №13: У Середні століття стали приймати на озброєння спеціалізовані маленькі подушки під ноги, які оберігали ноги від морозу. У замках підлоги були кам’яні, опалення не мало можливості прогріти великі будівлі в холодний період. Тому подушки для ніг користувалися популярністю в ті дні. Якраз на той момент стали приймати на озброєння подушки для благання, їх підкладали під коліна в період довгих молитов. Також були поширені подушки для їзди на конях, вони пом’якшували сідла.

Цікавий факт №14: В різних державах Європи був смішний звичай. Одружені представники сильної статі клали перед сном під подушку сокиру. Вважалося, що коли сказати вночі дружині в період виконання шлюбного боргу “Батьки хлопчика”, неодмінно з’явиться хлопчик.

Цікавий факт №15: На Різдвяні свята в подушки приховували ялинові гілки, які навіювали блаженство і могли допомогти виконання бажань. Багато ворожіння з’єднані з подушками. Наприклад, щоб з’ясувати прізвище нареченого, молодої жінки клали під подушки прутик від віника.

Цікавий факт №16: На Русі вишиті подушечки були і залишаються долею приданого. Дещо пізніше виявлялися прикрашають подушки. Бідняки набивали подушки сіном і кінським волосом, пухові і пір’яні подушки були розкішшю.

Цікавий факт №17: 19 столітті німецький медик Отто Штайнер зробив гучну заяву. У власній книжці “Постіль” він оголосив, що навіть при великій кількості вологи повітря пір’яні подушки починають роздавати тяжкий аромат. Це пов’язано з тим, що з пір’ям в подушці присутні частинки м’яса і сала, також шкура птахів, які залишаються на пір’ї при висмикуванні, дані частинки просто розпадаються, і вважаються досить шкідливими. Вчені обстежили вміст подушок і перевірили, що в пір’яних подушках живуть більше 10 видів мікроорганізмів-паразитів, деякі з яких викликають алергічну астму. Тобто, якщо Ви все-таки дрімайте на пір’яних подушках, підсушуйте їх частіше на сонце і міняйте щорічно.

Цікавий факт №18: Ви, швидше за все, звертали увагу, що новенька пір’яна подушка легше старою. При ощипывании у птахів пір’я автоматом, у підстави залишаються шматки тканин, якими кліщі мають всі шанси годуватися не один рік. Але найжахливіше – пиловий кліщ. На площі 1 сантиметр 2 пера їх налічується більше 200, на одному пере їх в межах двох тис., ну а в подушці в межах 3-х млн.
Интересные факты о подушках (7 фото)

Цікавий факт №19: Після цього відкриття в Європі стали приймати на озброєння пух водоплавного гусака. Пух чистили особливим чином, хоча все одно подушки з гусячим пухом не підходили санітарним загальновизнаним мірками. Тоді виникли подушки з поролоном. Але дані подушки також були не зовсім чудовими. В середині 20 століття хіміками було синтезовано синтетичне волокно. На дотик його не відрізнити від пуху. Подушка з синтетичного волокна тримає форму, не втягує піт, її легко прати в пральній машині і сушити. Мікроорганізми-паразити в таких подушках не заводяться.