Цікаві факти про ліфтах (5 фото + відео)

0
361

Ліфт, хто не знав з англ. to lift перекладається як – піднімати. Ліфт — різновид вантажопідйомної машини, призначена для вертикального або похилого переміщення вантажів на спеціальних платформах, що пересуваються по жорстких напрямних. Вчені з’ясували: місце пасажира в ліфті залежить від його статусу в соціумі. Співробітники, які входять в ліфт, за кілька митей оцінюють статус інших пасажирів, а потім вибирають собі місце, яке їм «належить». Хотілося б пояснити, чому це відбувається і розповісти про цікаві факти про ліфтах.

Чому ж Кожна людина, чоловічої і жіночої статі будь-якого віку, має схильність займати певне місце в ліфті. Приміром, солідні чоловіки похилого віку воліють ставати позаду всіх, в глибині кабіни. В середньому ряду зазвичай вишиковуються чоловіки молодший, і в сенсі віку, і в сенсі соціального статусу, тобто менш респектабельні співробітники. Біля дверей займають місце зазвичай жінки будь-якого віку.

Цікавий факт №1 Ліфт Байлонг – найвищий свободнодвигающийся ліфт у світі. Знаходиться в Китаї в провінції Хунань і піднімає туристів на висоту 360 метрів – на оглядовий майданчик однієї з вершин мальовничих скелястих гір.

Цікавий факт №2 У ті часи, коли ліфти пересувалися з невеликою швидкістю, для збільшення пропускної здатності встановлювалися патерностери, представляли собою безперервні відкриті кабінки, рухаючись між поверхами. На тросі «висіло» кілька кабінок і люди змушені були встрибувати в них і вистрибувати з них прямо на ходу. Подібні безперервні ліфти зустрічаються не тільки в Європі, але і в нашій країні. Із-за схожості з чотками патерностери отримали прізвисько «Отче наш», а травматизм і навіть випадки зі смертельними наслідками змусили згодом відмовитися від їх використання.
Интересные факты о лифтах (5 фото) + видео)

Цікавий факт №3 Лікар-епідеміолог госпіталю в Торонто, Дональд Редельмайер, стверджує, що на кнопках ліфта знаходиться більше бактерій, ніж на поверхні суспільного унітазу. Доктор провів дослідження в своїй лікарні, і, досліджуючи ліфти, він виявив там безліч бактерій, деякі з которыхмогут викликати харчові отруєння. Статистика підтверджує, 61% бактерій на кнопках ліфта проти 43% бактерій на поверхні унітазу. Вчені виявили 313 бактерій на квадратному сантиметрі кнопки в ліфті, на квадратному сантиметрі унітазу їх всього 8. Тому слід ретельно мити руки з милом не тільки після відвідування громадського туалету, але і після дотику до кнопок, або протирати їх вологою спиртовою серветкою.

Цікавий факт №4 Мало хто знав, але крім того і відрізняються різновиди ліфтів:
– З електричним приводом: З барабанними лебідками. Мають жорстке з’єднання кабіни і противаги з барабаном.
Лебідки з канатоведучим шківом. Не мають жорсткого з’єднання кабіни і противаги з канатоведучим шківом.
– З пневматичним приводом.
– З гідравлічним приводом: про особливості гідравлічних ліфтів знають небагато. Перш за все, необхідно сказати, що ліфт гідравлічний являє собою підіймальний пристрій, що функціонує за рахунок дії гідроциліндра. При цьому швидкість роботи гідравлічних ліфтів регулюється за допомогою рівня потоку робочої рідини, що подається компактним гідроагрегатом в гідропривід.
Интересные факты о лифтах (5 фото) + видео)

Принцип дії
Говорячи про принцип дії даного вантажопідйомного пристрою, слід зазначити, що вся гідравлічна система такого ліфта складається з 3-х основних частин – бака з рідиною, спеціального клапана і насоса. Як йшлося вище, функціонування такого ліфта здійснюється за рахунок гідроциліндра, який приєднаний безпосередньо до гідравлічній системі, нагнітаючої робочу рідину.
Підйом кабіни гідравлічного ліфта вгору здійснюється в той момент, коли клапан закритий. Завдяки цьому, стиснута рідина надходить у гідроциліндр і кабіна ліфта піднімається вгору. При наближенні кабіни до потрібного поверху, контрольна система посилає сигнал на електромотор. За рахунок цього робоча рідина перестає надходити в гідроциліндр. Відповідно, кабіна зупиняється на місці.
Рух гідравлічного підйомника вниз здійснюється за рахунок відкриття клапана. Таким чином, кабіна видавлює накаченную рідина назад в бак. Завдяки цій дії, кабіна починає плавно опускатися вниз. Нарешті, зупинка ліфта на нижньому поверсі здійснюється за рахунок закриття клапана.

Переваги і особливості
Широке поширення гідравлічних підйомників обумовлено великою кількістю переваг, які вони надають. В першу чергу, необхідно відзначити плавність і безшумність ходу кабіни. Ця якість дозволяє використовувати подібне вантажопідйомне обладнання в житлових будинках. Також варто зробити акцент на надійності таких витягів. За рахунок простоти конструкції та відсутності яких-небудь специфічних правил обслуговування, такі підйомники відрізняються довговічністю і максимальною зручністю експлуатації.
Також до переваг гідравлічних підйомників можна віднести точність зупинок, компактність і економічність. Такі пристрої використовують електроенергію лише для підйому вгору. Серед мінусів гідравлічних ліфтів можна виділити відносно невисоку швидкість і можливість використання лише в дво – або триповерхових будинках

Цікавий факт №5 ЛІФТ ВІД КОМПАНІЇ LG – Фахівці даної фірми встановили на підлозі ліфта відомого бізнес-центру 9 моніторів, які демонстрували падаючі уламки вертикально рухомого пристрою і ліфтову шахту. Це була свого роду реклама нових IPS-моніторів

Цікавий факт №6 Електричний ліфт був споруджений р. Мангейм інженером з Німеччини Варнером фон Сіменсом в 1880 році. Всього за 11 секунд він досягав висоти в 22м. З цього моменту і почала розвиватися сучасна індустрія щодо винаходу ліфтів, яка широко поширена по сьогоднішній день.
Интересные факты о лифтах (5 фото) + видео)

Цікавий факт №7 Самий безпечний ліфт був створений у 1852 році простим американцем Отіс. Чому безпечний? Він не падав, коли обривались троси. Механізм такого пристрою полягала в прикріпленні каната до платформи підйомника з допомогою плоскої пружини, з боків якого встановлені зубчасті рейки. У разі обриву троса, пружина застрявала в цих рейках, запобігаючи падінню.
Интересные факты о лифтах (5 фото) + видео)

Що в цьому цікавого? Цікавий той факт, як саме ЭлайшаОтис випробував свій винахід. Він на очах у своїх партнерів і зівак забрався на платформу і дав вказівку асистентам перерубати троси. Система безпеки не підвела, а вже на наступний день на фірму Отіса посипалися контракти