Військова форма з точки зору сучасної людини (4 фото)

0
517

У масштабах історії людства існування армійської уніформи займає зовсім невеликий відрізок часу. Багато століття за участю у військових конфліктах люди задовольнялися тимчасовими і умовними способами відрізняти “своїх” від “чужих”. Кольорові пов’язки, нагрудні знаки, символи на головних уборах, герби на обладунках і плащах допомагали якось розібратися в натовпі воїнів при масових рукопашних сутичках.

Поява і зростання чисельності регулярних армій, а також необхідність керувати ними на відстані видимості, спонукало різні країни одягати своїх солдатів в одяг певних кольорів. Військова форма почала поступово освоюватися на полях битв. Але довгі роки над нею тяжіла мода на цивільний одяг відповідної епохи. Прийнята в суспільстві манера одягатися бездумно переносилася в армійські підрозділи, іноді доходячи до абсурду. Наприклад, звичний у світському оточенні або на голові державного чиновника перуку ще міг в зимовий час якось зігріти солдата, але воювати в ньому в літню спеку було справжньою мукою. А адже колись військові кампанії намагалися приурочити до теплого часу року, уникаючи весняного і осіннього бездоріжжя, в якій взяли армійські обози.
Военная форма с точки зрения современного человека (4 фото)

З появою досить далекобійного вогнепальної зброї військова форма починає набувати якісь риси функціональності і практичності, а також втрачає свою строкату забарвлення, стаючи малопомітною. Першу світову війну солдати Європи зустрічали вже в більш або менш зручною екіпіровці. Отримує широке поширення поділ військової форми на польову, повсякденне і парадну. А Друга світова війна дала новий потужний поштовх до її другого народження. З’являються фахівці з конструювання армійської екіпіровки і організовуються цілі компанії, які працюють тільки над питаннями створення одягу і взуття для війни.
Военная форма с точки зрения современного человека (4 фото)

Тільки в 60-ті роки минулого століття починається процес взаємного збагачення військової екіпіровки та громадянської моди. Починає набирати обертів популярності стиль мілітарі. Конструкторські і технологічні напрацювання для військового застосування все швидше проникають спочатку в професійний спорт, а потім стають надбанням мільйонів людей. В наші дні військова форма, зокрема, її тактичні або польові варіанти, користуються такою популярністю серед населення розвинених країн світу, що аналогів цьому, мабуть, не знайти. Туризм, полювання, рибалка, зростаючий інтерес населення (і не тільки чоловічий його частини!) до тактичних ігор ініціюють появу на ринку зростаючого з кожним роком асортименту зручних і практичних реплік, а також комерційних моделей польовий екіпіровки.
Военная форма с точки зрения современного человека (4 фото)

Військова форма та її окремі елементи в наші дні ідеально підходить і для повсякденного носіння людьми, далекими від армійської служби. Чоловікам вона повідомляє почуття впевненості у своїх силах і надає їм стрункий і елегантний вигляд, а жінка, одягнена в стилі мілітарі, володіє неймовірно тонким шармом, дуже далеким від враження “солдат у спідниці”. Діти, про яких сучасний ринок теж не забуває, звикають одягатися зручно змалку.