Як грати в страйкбол

5-28-2021

Аналог командної гри, більш відомої як ейрсофт (англ. Airsoft) з використанням «м’якої пневматики» (дозволена дулова енергія в росії не більше 3 дж), але в страйкболі найчастіше енергія 1,7 дж, що використовує пластикові кульки калібром 6 мм, що не містять фарбувальних пігментів, що відрізняє дану гру від пейнтболу . Хочемо порекомендувати почитати як грати в страйкбол Луцьк на сайті , тут тільки найкращі поради .

Страйкбольні ігри відрізняє більш розтягнутий за часом сюжет на великій площі, обмежений лише фантазією і бажанням, високий ступінь копіювання існуючих військових формувань різних країн, відсутність індивідуального і командного рейтингу.

Відносно страйкболу існують два основних зводу правил: найперший за версією асоціації страйкболу і ради командирів. Організатори ігор вказують, за яким зводом правил ведеться гра. Крім того, можливий відступ від загальних правил на окремих іграх або власні правила.

Історія появи

Існує легенда, яку наводить газета «коммерсантъ», що страйкбол зародився в японії, коли після другої світової війни японці позбулися не тільки армії, а й права володіння автоматичною зброєю. Умови капітуляції необхідно було дотримуватися, але для відпрацювання тактики сил самооборони японці придумали іграшкову «зброю», яка «стріляла» пластиковими кульками. Замість порохового заряду використовувався стиснутий газ, що має на порядки меншу енергію, що дозволило проводити тактичні заняття без ризику загибелі учнів.

Регламент

Суть гри полягає в командному виконанні поставлених сценарієм завдань з дотриманням правил гри.  До участі допускаються психічно врівноважені громадяни, які не перебувають у стані алкогольного (за рідкісним винятком) і наркотичного сп’яніння.

В якості ігрового спорядження гравці використовують так звану м’яку пневматику, що приводиться в дію електродвигуном, запасом стисненого газу (газової суміші, вуглекислоти) або м’язовою силою самого гравця. У спорядження гравця також обов’язково входить захисна амуніція, в тому числі захисні окуляри. Гравець без захисних окулярів, що витримують в упор потрапляння пластикової кульки з найпотужнішого використовуваного в грі приводу, до участі в грі не допускається.

Гра ведеться на чесність, до першого попадання (виняток — мілсім, де допустимі поранення), тому ніякі суперечки між гравцями під час гри не допускаються. Гравці, які з’ясовують стосунки між собою під час гри, вибувають з неї до самого кінця.

Чесність гравців є наріжним каменем страйкболу, оскільки відповідальність за дотримання правил (на відміну від пейнтболу) лежить на гравцях. Це означає, що уражений за правилами гравець повинен самостійно визнати факт поразки, негайно надіти добре помітну пов’язку червоного кольору або підняти вгору руку і слідувати в табір або інше обумовлене сценарієм місце.

Тривалість однієї гри становить від декількох годин до декількох діб (в залежності від території, ігрового сценарію і кількості гравців). На іграх можуть встановлюватися різні більш жорсткі умови участі-наприклад, відповідність спорядження певному зразку.

Типи ігор

Існують кілька типів ігор, що відрізняються цілями, місцем проведення, задіяної екіпіровкою, вимогами до учасників і так далі. Найпоширеніші і популярні типи ігор « “ковбаса”, cqcs, milsim і arw.

“воскресіння

Або “ковбасні війни”, повсякденна назва відносно коротких ігор на невеликій площі незалежно від типу території. Без перебільшення « “ковбаса” – це початок страйкболу в росії. Саме динамічні ігри практично на будь-якій місцевості, за своєю суттю представляють втілення комп’ютерних ігор в реальності, послужили (не без заслуг китайських виробників страйкбольної зброї) поштовхом для залучення, поширення і подальшого якісного зростання і популяризації страйкболу.

Рольові ігри

Або» страйкбольні рольовки”, рольові ігри живої дії, що використовують страйкбольні елементи (зброя, спорядження, механіки). Часто рольові ігри симулюють події у вигаданому світі[5], проте існують приклади страйкбольних рольових ігор в історичному сеттінгу. Популярним зараз є сталкерстрайк (страйкбольні ігри по всесвіту гри s. T. A. L. K. E. R.).

Cqcs

Cqcs (close quarters combat simulation) або cqb (close quarters battle) — бої на короткій дистанції до 100 метрів максимум. Зазвичай, бої ведеться між групою різного розміру або ж підрозділів. Стрільба ведеться до 100 метрів з м’якої пневматики яка копіює зброї малого калібру ближньої та/або середньої дістації. Бій такого типу відрізняється жорсткістю, раптовістю, злагодженістю команд.

Деякі особливості:

  • присутнє обмеження по тюнінгу зброї-максимальної швидкості вильоту кулі;
  • дозволено використання рукопашного бою в обумовлених правилами межах.

Відмінність від урбана (міського бою):

  • бої можуть вестися не тільки в квартирах, але і відкритих приміщеннях (великі приміщення, дуже густі ліси/джунглі) і закритих (тунелі, бункери, торгові центри і т. П.)
  • бої проходять зазвичай автоматичним вогнем.
  • ведеться постійний бої людьми з хороший витривалістю, оптимальним і легким спорядженням і зменшеним силуетом.

Military simulation

Milsim або “military simulation” – передбачає наслідування діям справжніх солдатів.

Деякі особливості:

  • форма одягу обов’язково повинна відповідати обігруваному періоду і підрозділу;
  • використання магазинів тільки типу “механічний” (50-130 куль в одному);
  • магазини типу “бункерний” (400-2000 і навіть 5000 куль) можуть використовувати тільки кулеметники;
  • іноді досить важко для новачків через більшу тривалість, ніж в інших іграх.
  • рідко зустрічається відмінність від інших ігор у вигляді однієї “життя” на всю гру.

Arw

Arw або “airsoft real war « – проходить без обмежень за часом, без пожвавлень, з» пораненими” і при обмеженому боєкомплекті. Правила вимагають наявності в магазині такої кількості куль, яке передбачено в бойовому прототипі (наприклад, якщо в бойовому магазині ак-74 30 патронів, то в «механічному» магазині страйкбольного аналога на 100 куль можна використовувати тільки 30). Гравці вмирають тільки один раз за гру.

Правила змішуються в будь-яких пропорціях. На великих офіційних іграх грають за правилами влаштовує гру організації. За домовленістю між командами, до звичайних правил додають поранення і обмежують боєзапас. Патронні ящики введені і на бої — не можна дозаряжаться, а ящики гравці тягають між контрольними точками. Також неофіційні ігри можуть відрізнятися неординарним сюжетом, вимагати від гравців вирішення незвичних завдань, мати більше цікавих «пакетних» завдань і навіть включати рольові елементи.

Офіційні ігри

Великі ігри-це перш за все щорічне відкриття і закриття страйкбольного сезону, а також деякі тематичні ігри. На такі ігри приїжджають гравці з багатьох міст, а іноді і з-за кордону. Загальна кількість гравців може досягати декількох тисяч чоловік. Для створення антуражу на великі ігри може залучатися техніка: вантажівки, бойові машини, бтри, водний транспорт, танки, авіація. Відкриття і закриття за версією асоціації страйкболу самої ас трактуються як фестиваль страйкболу.