Як вибрати клавіатуру?

4-21-2018

Здавалося б, що тут, вибирати клавіатуру – головне, щоб пальці добре «сиділи», кнопки були видні і в цілому виглядала красиво. Втім, цього достатньо для невибагливого користувача. А от якщо хочеться обзавестися більш якісним пристроєм, доведеться розібратися в клавіатурах серйозно. Якщо Ви шукаете якісну клавіатуру, то рекомендую купити її на сайті SVEN ДНЕПР

Бездротова або дротова
Бездротову клавіатуру можна ставити де завгодно: на коліна, на живіт, брати з собою на ліжко при перегляді фільму та ін. Бездротова клавіатура – кращий вибір для портативних пристроїв: ноутбука, нетбука і планшетного пк.

Якщо ви постійно працюєте за робочому столом, клавіатуру нікуди не носите, тоді вам підійде провідне пристрій. Її не потрібно заряджати і коштує вона майже в два рази дешевше.

Найчастіше беруть класичний провідний варіант, так як з роллю пульта дистанційного керування краще справляється безпровідна мишка.

USB або PS/2
В більшості випадків купують під клавіатуру USB. Причин дві: по-перше, PS/2 потроху відмирає; по-друге, пристрої з USB універсальні — їх можна підключити до інших системних блоків без PS/2, ноутбуків або планшета. Якщо купуєте клавішну панель для планшетного пристрою, відразу докупите перехідник від USB, Mini USB.

PS/2 підійде тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що будите використовувати цю клавіатуру тільки для настільного комп’ютера.

Якщо хочете бездротове пристрій – у вас вибору немає. Всі бездротові клавіатури розроблені під USB.

Форма
За формою клавіатури бувають прямими і ергономічними. Пряма клавіатура – прямокутної форми.

Ергономічна – максимально адаптована під природне розташування рук: вона складається з двох розділених блоків і має вигнуту форму.

Яку брати – не дуже важливо. Якщо ви вмієте друкувати наосліп, то будете друк на будь-якій клавіатурі – від міні-пристрою для планшета до величезних ергономічних. Якщо сліпу друк ви ще не засвоїли, купувати ергономічну сенсу немає.

Задуматися про ергономічної розкладці є сенс тільки тоді, коли ви друкуєте кожен день по кілька годин. У цьому випадку вона може буде зручніше і здоровіше.

Висота клавіш
Якщо стандартні клавіші – високі, тоді така клавіатура називається стандартною. Якщо низькі, майже рівні з основою — це низькопрофільна клавіатура. Різниця майже не відчутна. Головна перевага низькопрофільної клавіатури в тому, що вона практично безшумна і красиво виглядає.

З цифровим блоком чи без
Цифровий блок – це маленький блок клавіш праворуч на клавіатурі. Складається він лише з цифр і математичних символів. Ті цифри, які знаходяться зверху по горизонталі є частиною основного блоку.

На клавіатурі настільного комп’ютера цифровий блок повинен бути. Оволоділи ви сліпим або інше поки немає, набирати цифри з його допомогою, рахувати на калькуляторі набагато зручніше.

Відмовитися від цифрового блоку можна тільки на користь портативності і легкості пристрою. Якщо ви купуєте клавіатуру для планшета, тоді беріть компактну модель без цифр. По-перше, можна обійтися цифрами зверху по горизонталі. По-друге, на компактних клавіатурах зазвичай можна включити/вимкнути режим цифрової клавіатури, тоді деякі клавіші основного блоку «перетворюються» на цифри.

Колір
Колір – справа смаку. Єдино, що слід сказати, це кілька слів про білих клавіатурах. Дуже красива біла клавіатура стає сірою від бруду і пилу. Білу клавіатуру продється ретельно відмивати по кілька разів у місяць або змиритися з неприємним виглядом.

Колір символів на клавішах повинен контрастувати з кольором фону. Врахуйте, що на дешевих клавіатурах символи швидко зношуються.

Ціна
Найпопулярніші моделі знаходяться в ціновій категорії від 20 до 30 $. Це якісні, зазвичай низькопрофільні, прямокутні клавіатури. Де-то в тому ж діапазоні знаходяться бездротові пристрої.

Досить популярні клавіатури за 5-7 $. Причина проста – все найголовніше є і прекрасно працює: основний блок, цифровий, USB-провід, стриманий чорний колір, класичні високі клавіші, 2-4 індикатора для «Caps Lock», «Num Lock» і ін. Такі моделі зазвичай використовуються в офісах.

Так звані «геймерські» клавіатури коштують близько 200 $. Така клавіатура більше нагадує якусь панель управління з недалекого майбутнього: багатобарвне підсвічування, додаткові панелі, програмовані клавіші, РК-екрани, іноді навіть сенсорні панелі. Складно сказати, для чого все це потрібно, але якщо вони є, значить користуються попитом.