Як вибрати ванну

7-15-2020
Яку ванну вибрати в 2020 році і на що звертати увагу?

Як вибрати ванну: сталева, чавунна або акрилова

У наш час існує величезна кількість виробників сантехніки різних форм, розмірів і кольорів. Але не всі знають, що до XIX століття ванни виконувалися з дерева і каменю. У наш час вибір набагато ширше, і кожен сам може вирішувати, яка ванна підійде йому більше. Також хочемо вам порекомендувати сантехника харьков недорого

Лиття чавуну — це досить трудомісткий процес, тому найчастіше такі ванни мають стандартну форму. Головне тут — це якість емалі: вона рівна, блискуча, трохи світиться і має «шовкову» поверхню.

Зараз можна підібрати будь-яку ванну за прийнятною для вас ціною. Чавунні ванни на витіюватих ніжках виглядають як у старовину, тому відмінно підійдуть квартир у класичному стилі. Чавунна ванна звичайної форми відмінно вмонтується в мінімалістський інтер’єр.

До плюсів такої ванни можна віднести безшумність при наборі води, відсутність резонансу і вібрації. У чавунної ванни низька теплопровідність, тому вона не здається холодною, коли до неї торкаєшся, і досить довго остигає при наборі води. Емаль легко мити, оскільки вона не має часу, майже не фарбується, не схильна до пошкоджень і довговічна.

Що стосується мінусів — чавунні ванни дуже важкі, тому незручні в транспортуванні і при монтажі. У ванн іноземного виробництва стінки трохи більш тонкі, що полегшує всю конструкцію і не відбивається на властивостях ванни.

У сталевих ванн емаль не відшаровується, оскільки запікається разом з ванною в печі і виходить «вплавленоі» в сталь. Такі ванни мають досить невелику вагу, в середньому в 4-5 разів менше, ніж чавунні.

Сталь — пластичний матеріал, тому вибір форм тут більше, ніж у ванн з чавуну. Якість сталевої ванни визначається товщиною сталевої стінки, тому краще, щоб її товщина починалася від 3,5 мм.

Тонкостінні сталеві ванни часто схильні до деформації, разом з нею може пошкодитися і емаль. А ще сталь погано утримує тепло, і вода в такій ванні остигає швидко. Хоч зовнішні поверхні сталевих ванн і покривають ізолюючими матеріалами, ефекту чавунної ванни тут досягти не вийде.

Акрилові ванни почали виробляти тільки в 90-ті роки ХХ століття. Акрил вражаючи своїм різноманіттям форм: можна вибрати і замовити будь-яку. За основу береться заготівля — лист, з якого під пресом виготовляється форма. У деяких місцях вона виходить більш тонкої, але потім обробляється ізоляційними матеріалами та армується.

Акрилові ванни при бажанні можна вписати в інтер’єр будь-якого стилю, так як їм властива різноманітність форм і варіантів. Акрил хороший ще й тим, що в ньому можна виконати футуристичну конструкцію будь-якого кольору і рівня складності.

Оскільки сам акрил досить тонкий, він вбудовується в металевий каркас на рейках. Важливий фактор — міцність дотику каркаса із землею і щільність прилягання до нього ванни. Поверхня акрилу хоч і матовий, але не ковзає.

Шар акрилу з часом стоншується, але піддається реставрації спеціальними засобами, що можна зробити без сторонньої допомоги.