11 цікавих фактів про дітей (5 фото)

0
533


1. 15 квітня 1987 року в Америці офіційно зникло сім мільйонів дітей. Це було пов’язане з вимогою ідентифікувати дітей, завдяки яким громадяни отримували право платити менше податків. До цього можна було проставляти у графі «утриманці» будь-яка кількість дітей, і податкові органи вірили на слово.

2. Вираз «хлопчик для биття» пішло з Англії. В 15-18 ст. тут виховували наслідних принців і карали за провини не їх самих (бити королівських осіб суворо заборонялося), а спеціальних хлопчиків, які виховувалися разом з ними. Як показувала практика, таке покарання було дуже ефективним, оскільки принцу зазвичай не дозволялося грати ні з ким іншим, крім хлопчика для биття, у дітей встановлювався тісний емоційний зв’язок.

3. У 17 столітті Людовік XIV вирішив подбати про виховання свого сина і видав указ підготувати навчальну бібліотеку римської і грецької класики, очищеної від непристойностей і адаптованої до дитячого сприйняття. Книг було так багато, що робота була завершена через 28 років, коли його синові це не було потрібно.
11 интересных фактов о детях (5 фото)

4. Вільям і Марта Серзы дослідивши в 80-х роках минулого століття способи носіння дітей у деяких етнічних груп населення і перепробувавши різні варіанти, винайшли конструкцію, яку вони називали «клаптевий тримач». Фактично це був родоначальник сучасного слінгу – рюкзак-кенгуру. Але про слінгах досі точаться суперечки. Деякі мами не можуть без них обійтися, а деякі їх категорично відкидають. Крім того, питання про те, наскільки безпечними є слінги для дитини, залишається відкритим. Придбати сьогодні слінги можна тут за найбільш прийнятними цінами.
11 интересных фактов о детях (5 фото)

5. У пластмасу, з якої виготовляються деталі конструктора “ЛЕГО”, додається спеціальну речовину, яка добре висвічується на рентгенівських знімках. Це робиться спеціально на випадок, якщо дитина проковтне деталь.
11 интересных фактов о детях (5 фото)

6. У Кореї ті 9 місяців, що дитина перебуває в утробі матері, заносять у вік. Тому корейським дітям за документами завжди на рік більше, ніж їх ровесникам з інших країн, хоча чисто фізично ніякої різниці у віці немає.

7. Англійський король Генріх VI був першою дитиною, яка офіційно дозволив себе шльопати і вибрав для цієї мети няню. Він вступив на трон 1 вересня 1422 року у віці дев’яти місяців. Його першим королівським указом був декрет (засвідчений відбитком великого пальця) про призначення «пані Аліси Батлер нашої нянею з тим, щоб вона доглядала за нашою особливою і розумно карала нас час від часу».
11 интересных фактов о детях (5 фото)

8. У США в останні роки стало дуже популярним давати дітям імена на честь відомих брендів. Так, дівчаток часто називають «Шанель» і «Армані», а хлопчиків — «Найк» та «Лексус».

9. Якщо у матері I група крові, у батька II, а дитина несподівано народжується з III, це зовсім не означає, що вона від іншого батька. Група крові дитини або збігається з групою когось з батьків, або дорівнює сумі їх груп крові.

10. Китай був змушений законодавчо обмежити розмір сім’ї в 1970-х роках, коли стало зрозуміло, що величезна кількість людей перевантажує земельні, водні та енергетичні ресурси країни. Сьогодні середня кількість дітей, народжених однією жінкою протягом життя, в Китаї знизилася з 5,8 до 1,8. З початку 2013 на початок 2015 року скорочення населення у працездатному віці становила 3,7 млн осіб. В цьому ж році власті почали послаблювати обмеження народжуваності, дозволивши парам, де хоча б один з подружжя є єдиним дитиною, заводити другу дитину. Але все ж багато китайські пари, керуючись принципом «якщо вже дитина, то хлопчик», переривали вагітність, якщо УЗД показувало дівчинку. В результаті зараз в Китаї катастрофічна нестача жінок — їх на 20 мільйонів менше, ніж чоловіків.

11. В Японії на стоянках для автомобілів, які знаходяться поряд зі школами, можна побачити дві таблички. На одній зображені кілька акуратно стоять велосипедів і напис: «Так ставлять велосипеди гарні діти». На іншій табличці можна побачити пару недбало кинутих автомобілів і інший напис: «Так хороші діти велосипеди не ставлять».