Як боротися з тарганами?

0
415

Рудий тарган або, як його прийнято називати, прусак — не рідкість у багатьох житлових будинках. Щоб боротися з цим комахам, потрібно усунути його джерела їжі і води. Також сьогодні застосовуються різні інсектициди. Але багато років тому знищення тарганів проводилося іншими методами. Наприклад, потрібно було на одну добу повністю залишити хату без опалення, відкривши всі двері і вікна. Завдяки цьому приміщення вымораживалось, а в таких умовах теплолюбні таргани не можуть жити.

Усунення джерела розмноження
Перш ніж почати знищення, потрібно визначити, чому завелися прусаки. Лише коли буде ліквідована причина, ці неприємні комахи не повернуться знову. Таргани розлучаються, коли в будинку знаходиться:
-сміття;
-харчові відходи;
-місця, де протікає і накопичується вода;
-збирається в кутах бруд.

Іншими словами, антисанітарія — це головна причина розмноження прусаків. Якщо в будинку буде ідеальна чистота, то їм просто не буде чим харчуватися.

Що потрібно для самостійної боротьби з комахами?

Перш ніж приступити до знищення, потрібно зробити генеральне прибирання. Для боротьби можна використовувати самі різні дезинсекторы:
-гель — найбільш популярний;
-аерозоль — швидко впливає;
-олівець — дешевий варіант;
-речовини, зроблені самостійно — менш ефективні.

Так як таргани можуть швидко звикати до хімії, треба труїти їх комплексно, одразу у всьому будинку.

Інсектициди в формі гелю або аерозолю вважаються найбільш ефективними. За допомогою них можна усунути навіть дуже великі вогнища розмноження. Але аерозолі, на відміну від гелів, не діють на яйця, тому через час прусаки з’являться знову. Хоча гель має тривалу дію, він не викликає миттєву смерть.

Можна також застосовувати пастки. Вони безпечні, так як не мають отрути. Зазвичай вони представляють собою липучки або електричні пастки, які відразу вбивають комаха з допомогою розряду.

Виведення тарганів — це складний і тривалий процес. Хтось застосовує для цього борну кислоту, хтось- хімічні інсектициди. Але якщо знищити прусаків вдалося, потрібно проводити профілактику, пам’ятаючи, що ці комахи не переносять запаху м’яти, кедра, нафталіну і нашатирю.