Історія створення та цікаві факти про автобуси (5 фото)

0
1144

Історія цього транспортного засобу, яке щодня перевозить мільйони жителів землі почалася не вчора і має багато цікавих фактів.

Початок історії.
Творцем цього транспортного засобу став англієць Ричард Тревік. Саме завдяки йому, у 1801 році на вулиці британського Кэмборна, виїхала машина, яку згодом стали називати автобусом.

Перший апарат був на паровій тязі і перевозив всього 8 пасажирів. Кочегар, який стояв на запятках, періодично підкидав у топку вугілля, і машина пихкаючи і забарвлюючи вулиці чорним димом, гордо рухалася вперед.
История создания и интересные факты об автобусах (5 фото)

Через 28 років, вдосконалена модель автобуса могла перевозити вже 28 пасажирів, і розвивала найвищу швидкість з існуючих на той момент транспортних засобів.

До 90-х років 18 століття розвиток електротехніки дозволило замінити паровий двигун електричний. Така машина вийшла на вулиці столиці Великобританії в 1886 році.

В царській Росії, виробництвом автобусів займався завод «Дукс». Завдяки його зусиллям, на вулицях російських міст, в 1901 голу з’явилися автобуси, які рухалися зі швидкістю 20 км/год. і могли перевозити до 10 пасажирів.

Перший автобус з двигуном внутрішнього згоряння.
Німці розвинули ідеї англійців, і створили машину з двигуном внутрішнього згоряння. Автобус міг перевезення 8 пасажирів зі швидкістю 12 км/ч. Такі машини використовували для сполучення між трьома німецькими містами: Дойц, Зіген і Нетфен.
История создания и интересные факты об автобусах (5 фото)

У 1903 році, на російському заводі «Фрезі» розробили подібну машину. Російський автобус міг перевозити вже 10 пасажирів, і рухався зі швидкістю 15 км/ч. Правда, його кузов був відкритого типу, і в погану погоду в ньому було не дуже комфортно.
История создания и интересные факты об автобусах (5 фото)

На службу людям!
Як громадський транспорт, автобус став використовуватися в Англії з 1903 року. Росія не набагато відстала у цьому відношенні від «Туманного Альбіону». В 1907 році, на вулиці Архангельська вийшла перша машина, яка важила 6 тонн, і могла перевозити 25 чоловік, не рахуючи водія. Виробляли такі машини не в нашій країні, а в Німеччині, під маркою «НАГ». Після цього автобуси прийшли в столицю імперії, а вже потім вони з’явились і в Москві. Постійний рух в древньої російської столиці було організовано вже після революції, в 1924 році. Перший постійний маршрут був між тверській заставою і Каланчевської площею.
История создания и интересные факты об автобусах (5 фото)

Найдовші автобусні маршрути.
Завдяки зручності і комфорту, міська автобусна мережа постійно збільшувалася. Сьогодні найдовший маршрут у нашій країні проїжджає автобус № 1209. 48 км він проїжджає від Кольорового проїзду до мікр. Джерела. Найдовшим міжміським маршрутом є дорога між Москвою і Астраханню. Пасажири автобуса проїжджають 1471 км. Є ще один маршрут, який став фактично міжнародним — Бішкек-Томськ. Його Довжина — 2324 км. Але довше всіх маршрут в Австралії. Автобус проходить 5455 км і з’єднує міста Брісбен і Перт. Крім того, сучасний пасажирський транспорт оснащений не тільки м’якими сидіннями, але і цілим комплектом побутової інфраструктури, здатної зробити поїздку легкою і приємною. Телевізор, кондиціонер, WC, доступ до Wi-Fi – ці супутники цивілізації роблять трансфер неймовірно комфортним. Саме такі якості притаманне автобусного трансферу в Києві. Тут з легкістю можна замовити автобус у Києві.

Еволюція автобуса.
Змінювалася не тільки довжина шляху, який міг подужати автобус. Змінювалася його форма і «наповнення». Давно пройшли часи, коли в салоні могло їхати тільки 8 пасажирів. Багато компанії прагнули створити мега-машину, здатну обслужити велику кількість людей.

Першим успіхом змогла похвалитися компанія «DAF». Вона змогла створити автомобіль, який перевозив 350 пасажирів. Довжина цього велетня становила 32 метри і він називався «SuperCityTrain». У його розробці взяв участь екс-президент республіки Заїр.

Автобус Neoplan №980, використовувався для доставки 342 авіапасажирів на борт літака Боїнг-747. Він мав довжину 17 метрів.
З російських моделей варто згадати про «Волжанине 6270». Він має довжину 15 метрів і в його салоні можуть їхати 158 осіб.