Особливості римського таксі

0
139

Міське таксі Риму представлено білими автомобілями Toyota Auris. Існують приватні водії, що працюють за попередніми замовленнями, у яких представницькі машини: мінівени Viano, Vito, мерседеси Е-класу чорного кольору. В місті обладнані спеціальні стоянки таксистів, де висять таблички з тарифами.

Ціни за перевезення пасажирів
Вартість таксі в Римі формується наступним чином: оплата посадки в автомобіль плюс сума, яка розраховується з кількості подоланих кілометрів. В денний час на лічильнику міського таксі при посадці повинна стояти вартість 3 євро, ввечері/вночі – 6,5. У вихідні, святкові дні (вечірній, нічний час) – 4,5 євро.

Трансфер з аеропортів сплачується в такому порядку:
– Чампіно 30 євро.
– Фьюмічіно 48 євро.

Якщо у пасажира більше 1 валізи, стягується додаткова оплата (1 євро/сумка). Виклик машини оплачується додатково – 3,5 євро.
Вигідно користуватися цим видом транспорту при поїздках на короткі відстані, тому що понад 5 кілометрів таксометр вважає за підвищеною ціною і понад ще кількох кілометрів ця вартість збільшується ще на 0,3 євро за кілометр.

В дійсності не завжди водії везуть з аеропорту Чампіно за 30 євро. Дорога не близька і велика ймовірність пробок. У цьому випадку наполягайте на затверджених розцінок, показуйте тарифи, заздалегідь сфотографовані на телефон.

Кілька фактів про таксі в Римі
Щоб поїздка в римському таксі була комфортна, варто знати особливості поведінки водіїв цього міста:

Посадка здійснюється на обладнаних стоянках. Можна замовляти авто за потрібною адресою, але це коштує дорожче. Ловити транспорт на вулиці не прийнято і рідко вдається зупинити його.

Італійські водії – приголомшливі продавці. Вони зможуть вмовити на що завгодно.

Водій таксі, володіючи іноземними мовами, може ігнорувати пасажира, якщо мова йде про фіксованих цінах на поїздку або їх зниженні.
Перевезення виявляються по попередньо отриманої ліцензії. Неофіційно таксі в Римі не працюють: для в’їзду в історичний центр потрібен дозвіл.

Таксисти працюють за встановленими тарифами, але таких людей вкрай мало. Всі намагаються завищити ціну за послуги.
У будь-якому випадку авто залишається найбільш швидким транспортом. Знаючи правила роботи таксі, завжди можна знайти спільну мову з водієм і домовитися про лояльне тариф.