Під «Моною Лізою» знайшли прихований портрет

0
309

Французький вчений Паскаль Конте стверджує, що картина Леонардо да Вінчі «Мона Ліза» має кілька шарів, і під загальновідомим портретом він знайшов зображення цієї Лізи Герардіні.

Як повідомляє BBC News, співробітники Лувру, де зберігається картина, поки відмовляються коментувати заяву дослідника. Паскаль Конте більше десяти років займається вивченням «Мони Лізи» за допомогою винайденого ним методу посилення шарів». “Технологія дозволяє нам бачити те, що знаходиться під шарами фарби, і “чистити” картину, як цибулину. Ми також можемо відновити хронологію створення картини», — сказав Конте.

Портрет, що перебуває під зовнішнім шаром «Мони Лізи», зображує іншу жінку, яка дивиться трохи вбік і без знаменитої посмішки Джоконди. Професор історії мистецтва Оксфордського університету Мартін Кемп заперечив твердження Конте про те, що прихований портрет — це і є справжнє зображення Лізи Герардіні.

Інший британський історик мистецтва, Ендрю Грехем-Діксон підтримав французького дослідника. «Безсумнівно, це одне з найбільших відкриттів століття. Звичайно, багато хто буде заперечувати і чинити опір, адже назва картини доведеться поміняти. Ми говоримо: “до побачення, Мона Ліза”, це портрет когось іншого”, — заявив історик.

За словами Конте, під прихованим портретом він бачить як мінімум ще два шари зображення: контур жіночого портрета з більш великою головою і руками і картину, на якій помітна жінка в перламутровому головному уборі.

Повна назва «Мони Лізи», або «Джоконди» — «Портрет пані Лізи Джокондо». Картина написана Леонардо да Вінчі в 1503-1505 роках. Прийнято вважати, що на полотні зображена дружина торговця шовком з Флоренції Ліза Герардіні. Цей портрет — один з найвідоміших творів італійського живописця і вченого.

Джерело