Цікаве про саунах і лазнях (10 фото)

0
172

Лазні і сауни були популярні у всі часи. І навіть якщо у вас їх немає вдома, то досить легко сходити в платну парну, достатньо знайти правильну сауну. Лазня в Росії це національне надбання, всі ми пам’ятаємо вислів із кінофільму “Іронія долі або з легким паром” про те, що кожен Новий рік наш герой ходить з друзями в лазню, як і багато наших співвітчизників. Команда нашого сайту спробувала з’ясувати, чому лазня або сауна так вабить до себе, ділимося з вами самими цікавими фактами про саунах світу!

Руїни лазні, яка була побудована з мармуру і мала опалювальну систему, були знайдені під час розкопок стародавнього міста Єрихон.
Интересное о саунах и банях (10 фото)

Російська, фінська і турецька лазня — найвідоміші. Фінська лазня відрізняється найбільш високою температурою близько 120 градусів, але при цьому вона суха, тобто вологість не більше 15-ти відсотків, тоді як турецька лазня сама щадна. В ній паряться при температурі 40 градусів, зате вологість повітря повинна бути 95 відсотків. Саме такими і є сауни “Лагуна СПА” (http://laguna-spa.com/luchshij-hamam-v-moskve-vybor-vostochnoj-bani.html), витримані за всіма канонами турецьких традицій. За історичною довідкою, в стародавні часи, діви, на відміну від жінок, могли роздягатися в турецькій лазні догола.
Интересное о саунах и банях (10 фото)
Російська лазня

Интересное о саунах и банях (10 фото)
Фінська лазня

Интересное о саунах и банях (10 фото)
Турецька лазня

У мексиканських індіанців парові лазні називаються темаскаль, що дослівно означає будинок для купання. Купання, у такій лазні проводиться лежачи на циновці. Раніше, в індіанців існував звичай, згідно з яким купальника допомагав париться осіб протилежної статі.
Интересное о саунах и банях (10 фото)

Интересное о саунах и банях (10 фото)

Згідно російським повір’ями в кожному будинку водиться дух – домовик, а в бані – банник. Для цього духа потрібно було залишати мило, віник і шматочок житнього хліба, щоб його умилостивити.
Интересное о саунах и банях (10 фото)

Є такий незвичайний спосіб париться, при якому людина засипається гарячим піском. Пісочні ванни особливо популярні в Ірані.
Интересное о саунах и банях (10 фото)

В Японії для того, щоб попаритися в лазні, людини засипають кедровими тирсою і травами.
Интересное о саунах и банях (10 фото)

Французька парфумерія зародилася з-за того, що в Європі громадські лазні були закриті з Середніх століть і для того, щоб не смердіти, французи винаходили різні пахучі мазі.

Росія змогла уникнути епідемії сифілісу, що захлеснула Європу, завдяки указу, згідно з яким, з 1743 року жінкам заборонялося паритися разом з чоловіками в «торгових» лазнях.

Орден Лазні, заснований у 1399 році, є одним із найстаріших у Європі, він передбачає повне очищення не тільки тілесне, але і чистоту помислів, того хто його носить. Девіз цього англійського ордена звучить як «три, які з’єдналися в одне» з натяком на Шотландії, Ірландії та Англії. Перед врученням цього кавалерів ордена прийнято купати.
Интересное о саунах и банях (10 фото)

Але якими б чарівними не були закордонні лазні, наші рідні краще всіх, так відвідування сауни в Москві – одне задоволення. Адже столичні заклади відомі широким спектром надаваних послуг. На висоті і сервіс. Відрізняються і зали, де можна проводити час. Одні розраховані на галасливу компанію, інші – для відокремленого відпочинку.
Интересное о саунах и банях (10 фото)

Московські сауни ділять на декілька напрямків. Це і турецький хамам, фінська сауна, російська лазня, і японська офуро, про яких ми говорили раніше. Вибирайте те, що душі завгодно. Тих, кому небажані великі температури, запрошують в інфрачервону сауну. Заклади відрізняються по температурі і вологості. Російська лазня славиться приємним і м’яким жаром. Головна родзинка – березовий або дубовий віник. Фінська сауна вважається найбільш сухою та спекотною.

З’ясувавши перелік парних у комплексі, уточніть наявність тематичних залів. Зазвичай сауни Москви готові похвалитися відразу декількома. Зали традиційно оформлені у тематичному стилі. Кімната, приміром, може асоціюватися з підводного печерою або ж виглядати як корабельне приміщення. Кожен зал – зі своєю неповторною атмосферою. На Коломенської є комплекс із зонами відпочинку в стилі різних країн: Японії, Греції, Венеції, Камбоджі, Мексики…

Парні зазвичай відрізняються за розміром. Великої компанії можуть порадити просторе приміщення, де є окрема масажна кімната, басейн з водоспадом. Вузькому колу – затишну кімнату з барним столиком і місцем відпочинку з каміном. Можна підібрати й інші варіанти.

Підвищать якість відпочинку додаткові розваги. У саунах Москви чого тільки немає! Це і міні-бар і телевізор з величезних екраном, і караоке, і музичний центр. Для любителів інтелектуальних ігор – нарди і шахи. Комплекси часто доповнені більярдною кімнатою і рестораном. Передбачений і безкоштовний Wi-Fi. У деяких центрах були готові потішити смачною європейською кухнею або надати кальян. У сауні по вул. Готельної є навіть тренажерний зал.