Цікаві факти про школу (5 фото)

0
917

Наші діти більшу частину свого вільного часу проводять у стінах загальноосвітньої школи. Їх життя в суспільстві однолітків проходить стрімко і особливо цікаво. Шкільне життя окремо взятого навчального закладу суттєво відрізняється від своїх колег по цеху. Розглянемо 15 дивовижних фактів із життя школярів різних країн, а так само про походження загадкових понять, пов’язаних зі школою.

1. Поняття “школа” походить від грецького слова “сколе”, що перекладається як “дозвілля”. У давні часи В Греції вчителів /в перекладі “провідний дитини”/ називали рабами, не здатними до праці, але відданими своєму господареві. Підневільні супроводжували дітей до школи і зустрічали їх після занять.

2. Початок навчального року в 43 країнах припадає на 1 січня, а в 16 державах на березень місяць. В школу йдуть першого вересня російські школярі та діти 122 країн.

3. Вираз “всипати по перше число” з’явилося не випадково. Були часи, коли недбайливих учнів карали за незадовільні оцінки. Після отриманої порції порок їх залишали у спокої до першого числа наступного місяця. А слово “зморозити” походить від грецького “морос”, що означає “дурість”.

4. Китайські школи відрізняються наявністю в режимі дня обов’язкової розминки, яка проводиться на території школи з участю абсолютно всіх присутніх учнів. Крім того, протягом дня хлопці повинні двічі масажувати собі обличчя. Деякі викладачі допускають денний сон учнів прямо за партами під час перерв між заняттями. У нас же учнівська меблі: парти і столи призначені виключно для навчання, тому що система освіти – державна і відповідно меблі купується на державні кошти, в особливості у таких фірм, як “ОСНОВА-М”.
Интересные факты о школе (5 фото)

5. Винахід пазлів безпосередньо пов’язане зі школою, так як ця мозаїка була призначена для навчальних цілей. Таким чином учням було запропоновано зіставити шматочки карти із зображенням Європи.
Интересные факты о школе (5 фото)

6. Найтривалішою вважалася навчання у Великобританії. Мало відомий Р. Кронін присвятив навчанню 52 роки життя, завершивши його до 72-х років.

7. Найдорожчою прийнято вважати навчання у “Міжнародній школі юних леді та джентльменів”. Щомісячна оплата курсу становить 77 500 доларів.
Интересные факты о школе (5 фото)

8. Самим дорослим освітнім установою став університет Карауїн для мусульман в Фесі. Відкриття припало на 859 рік нашої ери.
Интересные факты о школе (5 фото)

9. Найтриваліший урок пройшов у 2003 році в Австралії і склав рівно 54 години. Цей час було витрачено професором на читання лекційного матеріалу для студентів.

10. Школи, як і книги мають особливі назви. Існують “кочові”, “підземні”, “плавучі” та школи “без дисципліни”.

11. Норвезькі школярі фактично розділені на учнів початкових класів, підлітків 14-ти років і класи молоді у віці 18 років.

12. В Англії дозволено вимовляти тільки правильну літературну мову, звичне “привіт” суворо заборонено. Метою такого навчання є підвищення культурного спілкування і розширення словникового запасу учнів.

13. У Фінляндії уроки проводить викладач спільно з помічником. Вчитель не має можливості попросити вийти до дошки вихованця без його бажання. Ця обставина дозволяє уникнути публічного висміювання недоліків не готового до уроку учня. Після дзвінка на перерву школярі зобов’язані подихати свіжим повітрям в незалежності від погодних умов.

14. Учні чеських шкіл отримують оцінку “1” за відмінну роботу на уроці, а “5” за погане навчання. Разом з тим у Франції застосовується система оцінок за 20-ти бальною шкалою.

15. Для японських шкіл характерний чоловічий викладацький склад. У навчальних закладах відсутні їдальні, тому діти приймають їжу прямо за партою.