Цікаві факти про живопису (9 фото)

0
671

Мистецтво — це своєрідна форма самовираження. Завдяки мистецтву кожна людина може відтворити в реальність своє бачення світу, а також відобразити в образах те, що є невід’ємною частиною його внутрішнього стану душі. Але для того, щоб створити шедевр художник вибирає тільки найкращі інструменти, а придбати їх за низькими цінами і не виходячи з дому можна в гіпермаркеті творчості Rosa (http://rosa.ua/catalog/123606_kisti_iz_volosa_sintetiki/). Давайте розберемо найбільш цікаві факти про такому вигляді самореалізації як мистецтво. Якщо повернутися трохи в історичне минуле, то стане очевидно, що печерна людина вже володів певними знаннями в цій сфері, а точніше поліхромним живописом.

Марселіно Санс де Суатола — археолог з Іспанії був першим, хто показав світу перші прояви мистецтва. У 1879 році він відкрив Альтамир, досить стародавню печеру, в якій і була знайдена поліхромний живопис, проте йому чомусь не лише не повірили, але й висунули звинувачення в тому, що він сам підробив ці творіння. І тільки коли у Франції археолог Ласко у 1940 зробив подібне відкриття, знайшовши ще більш стародавню печеру з такими ж творіннями, яку співвіднесли до 17-15 тис. до н. е., з Марселіно були зняті всі звинувачення, але, на жаль, посмертно.

Мало кому відомо, що правдиве зображення полотна «Сікстинська Мадонна», автором якої є відомий усім Рафаель, можна помітити тільки якщо досить глибоко вдивитися в картину. Поверхневий образ цього полотна досить оманливим, за зовнішнім виглядом ховаються особи ангелів, їх можна помітити на задньому фоні, спершу тільки здається що там хмари. Варто звернути пильну увагу на праву руку св. Сикста і чіпкий погляд відразу ж помітить нетипове кількість пальців — шість, замість звичних п’яти. Ймовірно, це слід співвіднести з його іменем, яке в перекладі з латині означає — «шість».
Интересные факты о живописи (9 фото)

Чи відомо вам, що Малевич далеко не перший художник намалював «Чорний квадрат»? Був колись хтось Аллі Альфонс, який виставив своє творіння «Битва негрів в печері глибокій ночі» в Галереї Вів’єн. Звичайно ж дана картина являла собою суцільне чорне полотно.
Интересные факты о живописи (9 фото)

Відомий Пікассо мав дуже жорсткий і вибуховий характер, це вельми плачевно позначалося на його взаєминах з жінками. Дуже багато зводили рахунки з життям або доводили себе до такого нервового зриву, після якого ставали клієнтками психіатричних клінік. Дора Маар, чий портрет був написаний художником у 1941 році, так само як і більшість, перенесла розставання дуже болісно, це змусило її в свій час звернутися за допомогою до психіатра. Полотно «Дора Маар з кішкою» було продано в Нью-Йорку за 95,2 млн. доларів в 2006 році.
Интересные факты о живописи (9 фото)

Коли Лео да Вінчі Писав картину «Таємна вечеря», то увагу акцентував на ідеальному втіленні образів Іуди та Христа. Лео витратив величезну кількість часу, перш ніж знайшов підходящих кандидатів на роль натурників. «Христом» став зовсім молоденький співочий з храму, а ось на пошуки Іуди, художнику знадобилося додатково цілих 3 роки. Ця почесна роль дісталася звичайному п’яницю з канави, де його і знайшов Да Вінчі і запросив до шинку. Згодом виявилося, що для п’яниці така роль не вперше, Лео був приголомшений, коли дізнався, що цей чоловік і є той самий, з якого він колись писав образ Христа.
Интересные факты о живописи (9 фото)

Грант Вуд для написання «Американська готика» на ролі моделей запросив 62-річного зубного лікаря і взяв свою рідну сестру, переодягнувши її фартух матері.
Интересные факты о живописи (9 фото)

Сальвадор Дали фактично завжди замовчував про суть картин ним написаних, але одного разу він мимохідь обмовився, що ідея (Сталість пам’яті) взята з шматочків сиру сорту камамбер, що мають специфіку танути під впливом сонячних променів.
Интересные факты о живописи (9 фото)

Як свідчать достовірні джерела: «Пушкін на березі моря» Айвазовського вигляд поета втілив на полотно сам Рєпін, ну а «Осінній день» і «Дама в чорному» написав саме Микола Чехов. Той же Шишкін з вражаючою легкістю переносив на полотно травинку за травичкою, проте коли він втілював на полотні «Ранок в сосновому бору» зображення ведмедиків з рук геть погано. Цю справу було доручено Савицькому.
Интересные факты о живописи (9 фото)

У далекому 1961 році, власник компанії «Чупа-Чупс» Енріке Бернат попросив Сальвадора Далі придумати зображення, яке можна буде втілити на обгортках для солодощів, безумовно цей запит був задоволений. На сьогоднішній момент це зображення з раніше знаходиться на обгортках дитячих солодощів даної компанії і пізнавано, незважаючи на незначні зміни.
Интересные факты о живописи (9 фото)