Як вибрати розетку

9-21-2021

З одного боку вибір розеток для будинку не таке вже й складний захід, але якщо підходити до цього питання серйозно, то не таке вже й просте.  Дана публікація підготовлена сайтом каталог допоможе вам визначитися з вибором тих розеток, які вам дійсно підійдуть і прослужать довгий час. Для того, щоб правильно вибрати відповідну вам розетку досить врахувати кілька технічних особливостей, які в подальшому допоможуть уникнути багатьох труднощів. Також хочемо порекомедувати вибрати найкращу розетку на сайті https://elektrovoz.com.ua/ua/rozetki-i-vyklyuchateli , тут тільки найкращі моделі .

Перше що необхідно врахувати – це те, яка саме розетка вам потрібна, або це буде розетка для прихованої проводки, або для відкритої. Розетки накладного монтажу зазвичай використовуються для зовнішньої проводки, вони прості в монтажі (монтуються або безпосередньо на стіну, або використовуються спільно з коробом), але виглядають не дуже презентабельно на відміну від розеток для прихованої в стіну проводки, монтаж яких супроводжується зі штраблением отвори в стіні, при цьому механізм розетки встановлюється всередину стіни.

Чи потрібна вам розетка із заземленням. На це питання відповісти досить просто, головне зрозуміти, скільки проводів використовується в електропроводці, якщо 3, то третій провід і є земля, якщо 2, то вам потрібна розетка без заземлення. У старих будинках 60-70 років не використовували заземлюючий провід і якщо ви живете в такому будинку, то швидше за все заземлення у вас немає і вам немає необхідності встановлювати розетку із заземленням, якщо тільки ви не робили ремонт з повною заміною електрики. Зазвичай розетки із заземленням рекомендуються до використання з пральними машинками або електроплитами і при необхідності підводять окремий заземлюючий провід.

Елемент заземлення на розетці

Для того, щоб розетка служила довго і не стала з часом іскритися або плавитися необхідно при покупки уточнити у менеджера на який струм вона розрахована. Зазвичай на самій розетці вказані всі необхідні для роботи параметри, наприклад, раніше на розетках писали ~5/250, що означає: використовувати розетку на змінному струмі при максимальній силі струму 5а (ампер) при максимальній напрузі в мережі 250в. Якщо в таку розетку включити сучасний електричний чайник, то швидше за все через непристосованість розетки під таке потужне пристрій розетка може заискриться і задымиться і через деякий час відбудеться коротке замикання. І все це через нестиковки технічних параметрів розетки з електричним чайником. Щоб розетка без проблем витримувала такі напруги, як наприклад, від електричного чайника або пральної машинки, вона повинна бути розрахована на силу струму в 10-16 ампер і позначення на розетці повинні виглядати приблизно наступним чином ~10/250 або ~16/250 відповідно.

При виборі розетки також зверніть увагу на затискні контакти для проводів розетки, кращий варіант – це гвинтовий затиск проводу, коли підводиться провід поміщається між двох пластин закріплюються гвинтом, в результаті ми отримуємо щільне з’єднання між силовим проводом і механізмом розетки.