Деякі цікаві події Другої Світової війни

0
627

Друга світова війна (далі війна розпочалася 1 вересня 1939 і тривала до 2 вересня 1945 року і велися на території 40 держав. 61 країна взяла участь у військових діях і 60 мільйонів людей загинуло в цій кровожерливої війни. За 6 років бойових дій відбулося багато цікавих подій, про які найімовірніше практично ніхто не знає, про них-то і піде мова в даній статті. Більше історичних фактів про Другій світовій війні на сайті http://www.istmira.com/vtoraya-mirovaya-vojna/

1. На початку Другої світової війни в СРСР просто-напросто не вистачало танків, тому керівництвом було прийнято рішення в особливих випадках брати ворога на блеф і “перетворити” звичайні трактори в танки. Такий особливий випадок стався при обороні Одеси від румунських частин. Танки обшили листами металу і в ніч під звуки сирени пустили в бій. Від переляку румуни почали тікати. За це його прозвали Ні-1 (переляк)
Некоторые интересные события Второй Мировой войны

2. Цікавий випадок стався в 1943 році в Курській битві. 1 000 наших і ворожих літаків літали в небі і билися. В одному з таких боїв 4 німецькі винищувачі Bf-109 зустріли в небі штурмовик Іл-2, прозвані німцями “Чорною смертю”. Всі німецькі винищувачі по черзі випустили низку патронів в хвіст Іл-2, але штурмовик летів як нічого не бувало. Командир німецького ланки запитав у пілота, чому штурмовик не падає, на що пілот відповів: “Пан полковник, їжака в дупу не вкусиш!”.
Некоторые интересные события Второй Мировой войны

3. Цікавий випадок стався під час висадки американців на Маріанські острови в червні 1944 року. На допомогу союзникам поспішала тільки спущений на воду японський авіаносець “Тайхо”. Американська підводний човен “Альбакор” вирішила кинутися наперекір авіаносець і вийшовши на дистанцію атаки випустила 2 торпеди. “Тайхо” випустила з судна винищувачі, щоб атакувати з повітря. Побачивши торпеду один з японських пілотів кинувся на неї і тим самим зупинив. але це не врятувало гордість імператорського флоту “Тайхо”, адже друга торпеда підірвала авіаносець з першого удару, що буває вкрай рідко.
Некоторые интересные события Второй Мировой войны

4. Цікава ситуація сталася з героїчною блокадою Ленінграда. Адже у вересні 1941 року німецькі війська під командуванням Вільгельма фон Лееба наступали на Ленінград, преодалевая опір радянських військ. 15 вересня німці захопили Урицк і готові були взяти Ленінград потужним кидком. Але допомогу нашому героїчному місту прийшла не з наших фронтів, а від самого Гітлера, адже він наказав фону Леебу зняти з фронту 41-й танковий і 8-й авіаційний корпусу, які були основною силою армії на цьому фронті, Гітлер вирішив заморити місто голодом, але не тут то було і в січні 1944 року німці були відкинуті від міста на багато кілометрів назад.
Некоторые интересные события Второй Мировой войны

5. Після закінчення війни Сталін повідомив, що на фронті загинуло близько 7 мільйонів чоловік, насправді ця цифра була вигадана, так як ніхто не хотів займатися підрахунком загиблих. І лише з приходом Хрущова цифра загиблих збільшилася до 30 мільйонів. Але насправді загальна втрата СРСР у війні близько 43 мільйонів, з яких близько 26 мільйонів солдатів.