Незвичайні чемпіонати світу (9 фото)

0
380

Влаштувати чемпіонат світу простіше простого. Придумуєте який-небудь вид змагань, до якого ще не здогадався ніхто інший, знаходите таких же як Ви божевільних, яким це було б цікаво, і устраваете чемпіонат. Навіть якщо він походив у Вас вдома і брали участь тільки Ваші друзі, Ви можете стати повноцінним чемпіоном світу. Якщо ж Ваша ідея знайде достатньо послідовників, Ви можете створити федерацію, справа почне процвітати і розвиватися і може вирости до масштабів чемпіонату світу з футболу або чогось в цьому роді.
Я хочу розповісти про деяких ідеях, які, незважаючи на всю їх сміховинність, знайшли досить велику кількість послідовників. У кожної з них неминуче є багато дитячого. В силу якихось особливостей національного полювання, більшість прикладів відбувається з веселої старої Англії. Чесне слово, це не спеціально.

1. Лічилки (Rock – Paper – Scissors).

В кожній культурі є свої способи опредерения, хто тікатиме, а хто наздоганяти. У нас влаштовують лічилки типу «Раз, два, три, чотири, п’ять, вийшов зайчик погуляти». В інших країнах тягнуть сірники, а в англомовних того, хто буде водити, визначають способом «камінь – папір – ножиці». Камінь це стиснутий кулак, папір – розкрита долоня, а ножиці – розлучені вказівний і середній палець. Правила – двоє грають одночасно обирають кожен своє. Камінь ламає ножиці, ножиці ріжуть папір, папір загортають камінь. Програвший вибуває.
І ось, можете собі уявити, з ЦЬОГО існує міжнародна федерація і проводяться чемпіонати світу. Причому бажаючих стільки, що доводиться влаштовувати відбіркові тури містами, адмнистративным округах і країнам. У фінальній частині чемпіону світу останнього року довелося перемогти одного за іншим СІМСОТ суперників у виснажуючому майже 24 годинному марафоні.

2. Запуск паперових літачків (Paper Airplane Throwing).
Необычные чемпионаты мира (9 фото)

У той час як більшість, дорослішаючи, припиняють викидати папір на вітер у вигляді літачків і переходять до викидання папери на вітер у вигляді грошей, рекламних листівок або рішень загальних зборів, інші так і залишаються при літачка.
Чемпіонат світу з запусканию паперових літачків, проведений в Австрії, дуже серйозний захід. Змагання проходять в 3 категоріях – тривалість знаходження в повітрі, дальність польоту і повітряна акробатика. Змагання відбуваються на спеціально відібраному закритому стадіоні з можливо більш спокійною повітряним середовищем. Літачки виготовляються тільки з спеціально сертифікованої папери. Суворо регламентується спосіб запускання (можна з розгону і переступлення риси запуску означає дискваліфікацію). Рекорди на сьогодні: по дальності – 69,14 метра, по часу – 27, 9 с.

3. Таращение (Staring).
Необычные чемпионаты мира (9 фото)

Тут все просто – хто довше зможе дивитися в очі супернику не моргнувши оком, той і переміг. Мабуть, найбільше навантаження припадає на суддів. Судді треба дивитися на обох змагаються одночасно, старась не пропустити момент, коли один з них моргне. Оскільки увлаженение очей слізною рідиною життєво важливо для збереження зору, правила дещо пом’якшені. Перші 2 хвилини моргати все таки можна. Не можна сміятися. Але через 2 хвилини дійсно настає офіційно іменована «суха фаза».
Як не дивно, рекорди не фіксуються. В інтернеті з цього приводу курсує різна інформація. Найбільш реалістичним для рекорду представляється час близько 40 хвилин, якщо конечто мова не йде про випадки часткової паралізації лицьової мускулатури. Існує рекламний ролик виробництва японської фірми Моринага, що показує жінку, ім’я якої не розкривається, яка нібито не моргає протягом 24 годин. Так чи не так, але досягнення жінки цілком заслуговує уваги – показано, що вона не моргає під час чхання і навіть коли її обличчя собака облизує.

4. Водяні млинці (Stone Skimming).
Необычные чемпионаты мира (9 фото)

Береться плоский камінь і кидається таким оборазом, що б він обертаючись відскакував від поверхні води. На чемпіонаті, що проходить в Шотландії, враховується дальність, а не кількість відскоків. Камінь не повинен бути більше 8 см. і повинен отскачить не менше 3 разів. Крім того, змагання проводяться за віковими категоріями.
Так що рекорд за кількістю відскоків встановлений поза рамками чемпіонату світу і становить 52. Рекорд дальності становить 65 метрів.

5. Паличка Вінні Пуха (Pooh Stick).
Необычные чемпионаты мира (9 фото)

Можливо хтось ще пам’ятає, Вінні Пух теж придумав свій вид спорту. Він кидав палички під міст, а потім втік на іншу сторону подивитися, яка з них здасться першої. У перекладі спорт носить ім’я «дрібниці». Наприклад медведика з тирсою в голові було безліч представників виду Людини Розумної.
Змагання з «дрібниці» проводяться правда не на тому мосту в Ессексі, який мав на увазі Мілн, на Дорчестерском Мосту на Темзі. В останньому році в змаганні взяли участь 2000 чоловік, кожен зі своєю паличкою. Видано спеціальний посібник з даного виду спорту, з рекомендаціями для тренувань, дієти і т. п.

6. Заговорювання черв’яків (Worm Charming).
Необычные чемпионаты мира (9 фото)

Змагання на лузі недалеко від Виллестона в Чеширі ось вже майже 30 років і привертають масу народу. Зміст змагань – виманити на поверхню землі як можна більше дощових черв’яків, не вдаючись до прямого насильства. У сенсі заборонено заливати землю водою. Команда з 3 осіб (выманиватель, збирач і лічильник) отримує ділянку луки 3х3 метра і розбирається зі своїми хробаками як хоче протягом 30 хвилин. Всі хробаки після закінчення змагання відпускаються на свободу, дружинам і дітям.
Рекорд на сьогодні 672 людини і 567 черв’яків (з однієї ділянки), яких вдалося умовити вилізти на луг.

7. Катання сирів (Cheese rolling).
Необычные чемпионаты мира (9 фото)

Не в маслі, а по схилу пагорба Куперс Хілл в графстві Глочестер, крутизною близько 45 град, влаштовується ось уже 200 років. Сир пускається вниз по схилу першим, досягаючи 110 км/год. А за ним в догонку кидається кодла бажаючих його піймати до того, як сир докотиться до підніжжя. Що б досягти потрібної для цього швидкості, бажають не стільки збігають, скільки теж скочуються зі схилу шкереберть. Так як сир один, а бажаючих багато, сенс змагання не стільки в тому, що б зловити сир, скільки в тому, що б досягти підніжжя пагорба живим і здоровим за можливо більш короткий час, зробивши можливо більш головоломні кульбіти. Втім, не можна не визнати, що зловити котиться зі швидкістю 100 км/год і подскакивающий на нерівностях сир, при цьому перекидаючись поруч, чого то так стоїть.

8. Метання яєць (Egg Throwing).
Необычные чемпионаты мира (9 фото)

Необычные чемпионаты мира (9 фото)

Існує 2 способи закидати один одного яйцями (якщо не рахувати випадків з пролитиками або артистами театру та естради).
Перший спосіб – кидання в довжину без допомоги технічних засобів. Береться сире яйце і кидається знаходиться на деякій відстані напарнику. Якщо яйце залишилося цілим, той відступає на 1 крок і кидає його назад. І так, поки яйце не розіб’ється. Втім, Міжнародна Федерація з Метання Яєць проводить змагання у ще кількох категоріях:
– Естафета: 11 чаловек стають в 100 метрах один від одного і один за іншим перекидають від початку ланцюжка до кінця дюжину яєць. Від зазначеного місця можна відходити не більше ніж на 5 метрів.
– Метання в ціль. На жаль, нині метою не є команда суперника.
– Російська рулетка. Замість револьвера з однією кулею даються 6 яєць, одне з яких сире. Учасникам пропонується з зав’язаними очима вибрати одне і зі всього маху вліпити його собі в лоб. Хоча на мій смак що в лоб, що по лобі, від охочих немає відбою.
– Катапульта. Допускається будь-який пристрій метання на основі гравітації.
Другий спосіб – скидання з висоти. Змагання проводяться не залежно від Міжнародної Федерації з Метання Яєць. Тут допускаються будь-які хитрощі, аби яйце залишилося цілим. Звичайні умови – висота скидання 15 метрів, обсяг скидного пристрою не більше 800 куб. см, вага не більше 1 кг. Парашуты заборонені. Реактивні двигуни заборонені. У змаганнях беруть участь команди провідних університетів. Запропонованого конструкції використовувалися, зокрема, у спускних апаратах на Марсі.

9. Метання карликів (Dwarf tossing).
Необычные чемпионаты мира (9 фото)

На відміну від всіх вище перелічених, чемпіонат проводиться (все ще, запевняю!) не офіційно. Оскільки це вам не яйця і не паперові літачки. Заборонений нині як негуманне, це розвага шанованих стовпів суспільства з високорозвиненою культурою має глибокі традиції і переживає свій ренесанс як мінімум з мометна виходу на екрани «Володаря Кілець». З іншого боку, чого не зробить шановний стовп товариства з пьяну і з нудьги? Не черв’яків ж йому на лузі виманювати, справді!