Ножі з вулканічного скла (7 фото)

0
480

З давніх часів людство прагнуло полегшити свою працю за допомогою різних пристосувань. Одним з перших інструментів став ніж. Поки люди не дізналися про металі, матеріалом для його виготовлення служили камені і обсидіан. Ніж з вулканічного скла широко застосовувався для ритуальних і побутових цілей первісних племен. Він був не просто допоміжним інструментом і ефективним зброєю, але й демонстрував статус чоловіка, уособлював його мужність і силу.

Обсидіан

Природне скло вулканічного походження, яке утворюється за рахунок дуже швидкого охолодження лави, називають обсидіаном. Існує легенда, яка розповідає про те, що незвичайний камінь вперше потрапив в Європу завдяки римлянину Обсидию, звідси і назва.

Одна з найкрасивіших різновидів з перламутровим відтінком була виявлена у Вірменії. До рідкісних видів відносять зелений монтанській жад, прозорий аквамариновий обсидіан зеленуватого відтінку і темно-фіолетовий стромболит.
Ножи из вулканического стекла (7 фото)

А тепер про стародавньому ножі.
Ножи из вулканического стекла (7 фото)

Ніж з рогу і вулканічного скла був культовим предметом і використовувався при ритуалі людських жертвоприношень у ацтеків. Він був плоским, двосічним, мав листовидную форму. Ручна обробка залишала на ньому нерівності, але це ніяк не знижувало його властивості легко і рівно розрізати плоть.
Ножи из вулканического стекла (7 фото)

Довжина зброї могла досягати 30 см, а ширина – 6 див. Ручка, як правило, виготовлялися з каменю. Іноді використовували тверді породи дерева, рогу або кістки тварин. Кріпили клинок за допомогою спеціально звареного клею з луски і кісток або з допомогою сухожиль тварин, пагонів рослин. Існувала технологія оплавлення сухожиль.
Ножи из вулканического стекла (7 фото)

Досі обсидіановий ніж знаходить свого поціновувача. Сучасні технології пропонують абсолютно унікальні за своїми якостями матеріали для виготовлення домашнього начиння, в тому числі ріжучих інструментів. Але природне скло неперевершено по красі. Ніж з вулканічного скла виготовляється з дотриманням найдавніших технологій. Використовують відповідні матеріали та інструмент.
Ножи из вулканического стекла (7 фото)

Jeff Hall (Джефф Хол) – один з найвідоміших майстрів, який в якості матеріалу для виготовлення ножа використовує вулканічне скло. Живе і працює він у США.
Ножи из вулканического стекла (7 фото)