Одноразові речі: цікаві факти (6 фото)

0
749

Винахід одноразових речей багато в чому спростила життя людини. Уявіть собі сучасне життя без одноразових стаканчиків, шапочок, бахіл або серветок. А винайшов це диво американець Кінг Кемп Жилетт, який запатентував бритву з одноразовими змінними лезами, як ви вже могли здогадатися з його прізвища. Це винахід і підштовхнула надалі до створення величезної кількості одноразових речей, такі предмети, особливо предмети гігієни, раніше роками використовували і не змінювали, що негативно позначалося на здоров’я людини – звідси висновок – одноразові речі роблять наше життя більш безпечніше.

Ще одне дуже корисне одноразове винахід – це серветки, хустки, в наш час вже рідко зустрінеш де дають тряпочних серветки, за винятком, напевно, ресторанів. А з’явилися вперше паперові серветки ще в 1924 році під назвою Kleenex як серветки для видалення жіночого макіяжу. А от паперові хустки створені трохи пізніше в 1930 році компанією Кімберлі-Кларк. Цей продукт затьмарив інші продукти, що випускаються цією компанією і в перший же рік компанія з-за великого попиту збільшила оборот удвічі. Зараз існує величезна кількість різноманітних хусток.
Одноразовые вещи: интересные факты (6 фото)

Звичні бахіли з’явилися ще в Середні століття і сильно відрізнялися від сучасних форм. Ця взуття пройшла шлях від королівських палаців до боліт і лікарень. Кожна модель змінювалася у відповідності зі своїм призначенням, тому існує велика кількість видів взуття, званих «бахіли». Але сучасні бахіли сильно відрізняються від своїх предків, і звичний вид прийняли вже в XX ст. Тоді були винайдені поліетилен і прогумована тканина. Зараз поліетиленові і ткані бахіли є незмінним атрибутом медичних установ. Вони дозволяють зберегти необхідну чистоту. Крім лікарень їх можна зустріти в деяких музеях. Їх використання сприяє збереженню старовинних паркету і сходів у первозданному вигляді. Крім бахіл в медичних і немедичних цілях і установах використовують також одноразові тапочки, халати, нарукавники, маски, шапочки і навіть трусики з пеньюарами. Величезний асортимент можна зустріти на сайті http://wmarket.com.ua/uhod-za-telom-i-volosami/odnorazovaya-produkciya/odnorazovaya-odezhda/.
Одноразовые вещи: интересные факты (6 фото)

Наступні на черзі – це підгузники або памперси. В наш час жодна матуся не може обійтися без цього дива, адже то раніше дітей кутали в тканинні підгузники, які доводилося мене десятки разів в день і щодня прати. А адже з початку винайдені підгузники не пішли в маси, так як їх вважали непрактичними – використовувати на один раз і викинути. Але через 10 років вони набрали надзвичайну юпопулярность.
Одноразовые вещи: интересные факты (6 фото)

Пластиковий посуд і пластикові стакани, без яких вже неможливо уявити наше сучасне життя. З’явилася пластикова посуд відразу слідом за винаходом Жилетта: у 1908 році американський доктор Елвін Девідсон опублікував дослідження про смертність серед школярів. Однією з її причин він назвав використання негігієнічних громадських металевих кухлів. Кампанія торкнулася всю країну, і в 1910 році була запатентована “безпечна чашка” (safe cup) – скручений конусом аркуш картону.
Одноразовые вещи: интересные факты (6 фото)

Ну і як не згадати в нашій статті одноразові запальнички, які були створені в 1972 році компанією Bic, які раніше займалися виробництвом одноразових ручок.
Одноразовые вещи: интересные факты (6 фото)