Цікаві факти про піаніно, фортепіано, роялі (8 фото)

0
832

Фортепіано — струнний клавішний інструмент з горизонтальним (рояль) або вертикальним (піаніно) розташуванням струн. На звучання фортепіано великий вплив справляє його конструкція, з XVIII ст. перетерпіла значні зміни.

Піаніно традиційно вважається досить громіздким інструментом. Навіть самі малогабаритні примірники мають досить таки чималі розміри, тому ,купивши інструмент, ви задумаєтеся про доставку її в вашу квартиру або будинок. Доставка піаніно справа серйозна тому це треба довірити лише тим, хто це робить регулярно і якісно. Але звичайно ж, існують і винятки, винахідниками яких стали винахідливі японці.
Интересные факты о пианино, фортепиано, рояле (8 фото)

Професіонали з японської іграшковою корпорації випустили повністю функціональну модель міні-піаніно. Цей варіант має дуже скромні розміри, які складають сімнадцять сантиметрів у висоту і приблизно двадцять п’ять у ширину. Ширина кожної з клавіш на цьому інструменті становить не більш п’яти міліметрів. Грати на такому інструменті можна тільки за допомогою спеціального електронного пристрою, яке йде в комплекті.

У всі часи піаніно було показником рівня культури його власників, а іноді навіть якимось важливим атрибутом. Під час радянського союзу придбати піаніно в свою квартиру міг далеко не кожен бажаючий. Нерідко в той час піаніно служило нагородою за особливі заслуги, наприклад Юрій Гагарін крім численних нагород отримав в подарунок і піаніно.
Интересные факты о пианино, фортепиано, рояле (8 фото)

Піаніно в XIX ст. були настільки популярні в Америці, що піаністів постійно не вистачало. Гру на піаніно дуже любили техаські ковбої. Вони були вимогливими слухачами. В одному з салунов Остіна ще на початку XX ст. стояло піаніно з табличкою: «Прохання не стріляти в піаніста. Він грає, як уміє». Заради задоволення попиту на фортепіанну музику американський інженер Е. С. Воти (Wotay) у 1897 р. винайшов пианолу – механічний пристрій, нажимавшее на клавіші і тиснула на педалі. Мелодію можна було вибирати, встановлюючи змінний барабан з шпеньками, як в шарманці.
Интересные факты о пианино, фортепиано, рояле (8 фото)

Ще одним цікавим фактом є те, що фортепіанні концерти люблять не тільки люди, а й деякі представники тваринного світу. В історії є випадки, коли спеціально для тварин в благодійних цілях проводилися подібні концерти. Під час їх проведення було відзначено досить спокійний стан і поведінку тварин, що дає привід вважати, що музика благотворно на них впливає.
Интересные факты о пианино, фортепиано, рояле (8 фото)

Англомовне вираз “tickle the ivorys” (дослівно – “лоскотати клавіші з слонової кістки”) передбачає гру на білих клавішах фортепіано з слонової кістки, однак слонова кістка не використовується при виготовленні клавіш з 50-х років минулого століття (з тих пір вони пластикові).

За останні 100 років на ринку з’являлося близько 5000 виробників фортепіано,але дожило до наших днів менше сотні. Тим не менше до сих пір в строю окремі екземпляри більшості з зниклих марок. В процесі виготовлення корпусу і механіки Фортепіано склеюють тисячі дерев’яних деталей; також використовується повсть, оленяча шкіра, сталь, чавун, мідь та інші матеріали.

Найбільше фортепіано – концертний рояль Challen. він має 3,3 метра в довжину, сумарний натяг струн понад 30 тонн і масу більше тонни!

Paul Janko (Австрія) сконструював шестиярусную клавіатуру – на ній простіше грати швидкі пасажі і арпеджіо, ніж на звичайній клавіатурі.
Интересные факты о пианино, фортепиано, рояле (8 фото)

Найдорожчий з проданих роялів – Steinway model Z, належав Джону Леннону. Його купив з аукціону британський співак Джордж Майкл за 2,1 млн. дол. США. Сам Леннон у свій час віддав за нього 1500 дол.
Интересные факты о пианино, фортепиано, рояле (8 фото)

Найдорожчий з виготовлених роялів – ексклюзивний Сваровські. Він обсипаний більш ніж 9000 кристалів ручної огранювання в золочених оправах; найдрібніші кристали вкраплені в лакове покриття – рояль оточений сяйвом і переливається всіма кольорами веселки. Крім того, він дає чудовий звук. Точна ціна інструменту невідома; він виготовлений в єдиному екземплярі і на продаж ще не виставлявся.
Интересные факты о пианино, фортепиано, рояле (8 фото)