Захоплюючі факти про апельсинах (12 фактів)

0
717

Вам відомо, що раніше апельсини іменували «плодами Богів»? Ви чули, що вони можуть бути зеленими або червоними? А що ще вам не розповіли про цих соковитих фруктах? Тут можна знайти 12 найбільш захоплюючих фактів, які вразять вас і ваших друзів.

1. У Каліфорнійському штаті закон забороняє приймати ванну і є апельсин одночасно.
Це пов’язано з тим, що суміш апельсинової кислоти і ароматичного масла для ванни може бути вибухонебезпечною.
Захватывающие факты об апельсинах (12 фактов)

2. Раніше апельсини називали «плодами Богів».
Саме ці фрукти – «золоті яблука» – вкрав Геркулес у Гесперід.
Захватывающие факты об апельсинах (12 фактов)

3. Сік апельсина є прекрасним засобом від печії.
Захватывающие факты об апельсинах (12 фактов)
Щоб зняти неприємні симптоми дискомфорту або печіння можна випити трохи апельсинового соку. Якщо ж печія буває регулярно, то треба проконсультуватися з лікарем. І до речі, печію ні в якому разі не варто усувати за допомогою соди, оскільки це може завдати шкоди організму. При печії сода здатна принести лише тимчасове полегшення. Після її застосування спостерігається так званий кислотний рикошет. Тому, при виникненні печії необхідно використовувати спеціальні лікарські засоби, які здатні нейтралізувати соляну кислоту і усунути негативні симптоми. Так, застосування препарату Гастал забезпечує швидке усунення печії, кислого присмаку в роті та інших асоційованих симптомів.

4. Крім помаранчевих і зелених апельсинів, є ще й криваві.
Захватывающие факты об апельсинах (12 фактов)
Моро – криваві апельсини – отримали свою назву із-за червоного кольору м’якоті. Такий колір обумовлений наявністю в плоді антоціанів – пігментів, які зазвичай не зустрічаються в цитрусових фруктах. Моро виділяються серед інших апельсинів не тільки кольором, але і насолодою.

5. Для збільшення продажів апельсинів маркетологи придумали нового супергероя.
Цим персонажем коміксів Marvel став капітан Цитрус.
Захватывающие факты об апельсинах (12 фактов)

6. В Америці апельсини з’явилися наприкінці XV століття.
Вирушаючи у другу подорож, Колумб захопив з собою саджанці та насіння цитрусового дерева.

7. Бразилія всьому світу поставляє пупкові апельсини.
Захватывающие факты об апельсинах (12 фактов)
Навель – пупковий апельсин – відрізняється великими габаритами і вагою. А дивну назву йому дали за те, що нижня частина фрукта нагадує пупок. Причому за величиною «пупочка» можна судити про солодощі плода: чим крупніше «пупок», тим сахарнее навель. Експерти ботаніки вважають, що «пупок» – це маленький плід, який зрісся з великим фруктом.

8. Перший чоловік, який зумів подолати Ніагарський водоспад у звичайній дерев’яній бочці, пізніше помер через апельсинової кірки.Захватывающие факты об апельсинах (12 фактов)
Першою мандрівницею по Ніагарському водоспаду в бочці була шукачка пригод Енні Тейлор. Потім Боббі Ліч повторив її подвиг. А через 15 років він послизнувся на апельсинової кірки під час проведення лекцій у Новій Зеландії. При падінні він сильно травмував ногу і через 2 місяці помер від гангрени.

9. За прийнятим нині американським стандартам якості в одній склянці соку з апельсинів можуть перебувати 10 яєць і 2 личинки дрозофіли.
Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів (FDA) дозволяє перебування невеликої кількості комах, вовни гризунів і ще деяких неапетитних речей в їжі.

10. У тропіках апельсини зеленого кольору.
Захватывающие факты об апельсинах (12 фактов)
Нам звичні помаранчеві апельсини з-за того, що в помірному кліматі недостатньо сонця.

11. Апельсинові палички дуже популярні для обробки нігтів.
Захватывающие факты об апельсинах (12 фактов)
Такі палички виготовлені з деревини апельсинового дерева. Цей природний матеріал одночасно відрізняється щільністю і м’якістю. Тому апельсинові палички не розшаровуються і не псують оброблювані нігті. До того ж у деревини є знезаражувальні властивості, що є додатковим плюсом при виконанні манікюру або педикюру.

12. Апельсинами наводять чистоту і знежирюють поверхні і страви.
На Ямайці з допомогою апельсинів, поділених на половинки, натирають підлоги. У механіці ці фрукти можуть застосовувати для видалення масел, нафти та інших жирів. В Афганістані за допомогою апельсинового соку миють жирну посуд. Якщо у вас виникне необхідність зробити якесь блюдо не дуже жирним, то можна буде капнути туди свіжовичавлений апельсиновий сік.