41 цікавий факт про фільмі Назад в майбутнє (4 фото)

0
442

21 жовтня 2015 року — знаковий день для фанатів культової трилогії вісімдесятих «Назад у майбутнє». Саме в цей день потрапили герої з 1985 року. Всіх фанатів хвилює, чи буде продовження фільму — «Назад в майбутнє 4». В ексклюзивному інтерв’ю, яке режисер Роберт Земекіс дав два тижні тому в рамках світового турне фільму «Прогулянка», він однозначно відповів на це питання. «Немає четвертої частини і ніколи не буде!» — заявив Земекіс.

Пропонуємо вашій увазі деякі цікаві факти про трилогії “Назад в майбутнє”

Цікавий факт №1: Леа Томпсон (яка зіграла Лорейн) і Крістофер Ллойд (виконав роль Дока) знімалися разом у шести фільмах: трилогії «Назад в майбутнє», картинах «Денніс-мучитель», «Право не відповідати на питання» і телефільмі «Haunted Lighthouse».

Проте за весь цей час у них була лише одна жива сцена:Марті: Це Док… мій дядько! Доктор Браун.Лорейн: Здрастуйте.Док: Здрастуйте…

Цікавий факт №2: У сцені, в якій Марті відвідує Джорджа в школі, на задньому плані висить плакат «Рона Вудворда — в президенти класу!»
Рональд Вудворд — головний робочий-постановник фільму.

Цікавий факт №3: В лабораторії Дока висять портрети чотирьох знаменитих учених: Ісаак Ньютон, один з перших фізиків сучасності; Бенджамін Франклін, який відкрив електрику за допомогою удару блискавки; Томас Едісон, винахідник сучасних електростанцій; і Альберт Ейнштейн, який відкрив теорію відносності. Сучасна фізика, удар блискавки, видобуток електроенергії і подорожі в часі — ключ до сюжету фільму.

Цікавий факт №4: Головна вулиця та ж сама, що у фільмі «Гремліни» (1984 року).

Цікавий факт №5: Марті потрапляє в 1955 рік 5 листопада, ця дата була обрана сценаристами тому, що вона зустрічається у фільмі «Час від часу» (1979), герой якого теж переміщається в часі 5 листопада. Крім того, 5 листопада — день народження батька Боба Гейла (співавтора сценарію всіх трьох серій фільму).

Цікавий факт №6: Майкл Джей Фокс спочатку був головним кандидатом на отримання ролі Марті, однак у той час він активно знімався в одному з сімейних серіалів, і не міг собі дозволити зйомки. Перші три тижні в ролі Марті знімався актор Ерік Штольц, але він не задовольняв вимог режисера і тому незабаром був звільнений.
Студії довелося перезнімати весь матеріал з нуля.

Майкл Джей Фокс погодився взяти участь у зйомках, не відмовившись і від серіального «мила».
Продюсери «Сімейних уз» відпустили Майкла на зйомки «Назад у майбутнє» за умови, що робота в кінофільмі не зашкодить його зайнятості в серіалі.
Тому Фокс знімався в «Кайданах» вдень, а вночі грав у картині Роберта Земекіса.
Кожен день після запису чергової серії він тут же мчав на знімальний майданчик картини.
Спеціально заради Майкла знімальна бригада працювала по 12 годин щодня: з 6 вечора до 6 ранку, денні сцени знімалися під час уїк-ендів.

З огляду на катастрофічну нестачу часу бідолаха Фокс протягом зйомок спав всього за 1-2 години в добу.

Цікавий факт №7: Коли «Назад у Майбутнє» вийшов в кіно в Австралії, Майкла Джей Фоксу довелося знятися в телевізійному ролику для австралійського телебачення і попередити громадськість про небезпеку цепляния за автомобілі на скейтборді.

Цікавий факт №8: Марка «Келвін Кляйн» була досить маловідомої в Європі в 1985 році. Тому в італійському дубляжі Марті в 1955 році називають «Леві Штраусс». У французькому дубляжі його звуть «П’єр Карден»…

Цікавий факт №9: В Італії телебачення було державним, і поняття «Rerun» (повторний показ) в цій мові не існувало. Тому в італійському дубляжі Марті бачив телевізійне шоу «на відео». У російському перекладі він його бачив в записі.

Цікавий факт №10: Дженніфер записує свій телефон на листівку про відновлення годин. Її номер – 555-4823. В американських фільмах всі номери телефонів, які починаються на 555, щоб на них ніхто не дзвонив реально, так як цього коду в США не існує.

Цікавий факт №11: Сід Шайнберг, начальник студії Юніверсал, зажадав від Роберта Земекіса і автора Боба Гейла змінити сценарій. По-перше, мати Марті повинна була отримати ім’я Мег, а не Лорейн (дружину самого Шайнберга звали Лоррэйн). Доку Брауну в якості супутника покладався шимпанзе, а не собака. І нарешті: Шайнберг вважав, що фільм зі словом «майбутнє» в назві не може бути касовим — і зажадав змінити назву на «Космічний прибулець з Плутона» (Space Man from Pluto). У сцені, де Марті МакФлай стверджує, що його звуть Дарт Вейдер з планети Вулкан, він повинен був сказати «з планети Плутон».
Шайнберг надіслав відповідний меморандум. На допомогу режисеру прийшов виконуючий продюсер Стівен Спілберг: він послав у відповідь «Спасибі, Сід, за вдалий жарт — ми дуже сміялися.» Щоб зберегти обличчя, Шайнберг не став наполягати.

Цікавий факт №12: У процесі сценарію концепція машини часу багаторазово змінювалася. Спочатку це був лазерний прилад розміром з кімнату. Потім машина часу стала виглядати, як холодильник. Роберт Земекіс розповів в інтерв’ю, що цей концепт відкинули, побоюючись, що маленькі діти будуть забиратися в холодильник і постраждають при цьому.

Цікавий факт №13: Була ще одна ідея – повернути в 1985 рік ДеЛореан потрібно було довезти до полігону для випробування атомних бомб. Зберігся навіть варіант сценарію з цією ідеєю.

Цікавий факт №14: Величезний підсилювач, до якого Марті на початку фільму приєднує електрогітару в лабораторії Дока носить позначення CRM-114. Саме так називався декодер повідомлень у фільмі Стенлі Кубрика «Доктор Стрэйнджлав, або як я навчився не хвилюватися і полюбив атомну бомбу». Крім того, це — номер космічного корабля з фільму ” Космічна одіссея 2001, теж Стенлі Кубрика.

Цікавий факт №15: Під час зйомок шкільної вечірки Майкл Джей Фокс дійсно самостійно грає на гітарі. Це не монтаж і не дублер. Музика була розкладена на акорди, і актор вивчив кожен з них — акорд за акордом, щоб виступ виглядав на 100% правдободобным. Сцена знімалася 2 тижні.

Цікавий факт №15 і 16: В одній зі старих версій сценарію Марті зі своїм рок-н-ролом викликав на шкільному балу масові заворушення. Щоб їх погасити, приїжджає загін поліції. Крім того, в тій версії сценарію Док видобуває секретну складову частину Кока-коли. І коли вони повертаються у 1985, всі машини виглядають, як в 50-х роках – але здатні літати… Почасти сліди цієї концепції можна побачити у другій частині, в рекламному ролику Голді Вілсона III-го.

Цікавий факт №17: Сонячні окуляри, які Марті носить на початку фільму, були виключно для рекламних цілей, і більше в трилогії не з’являються. Для фільму було укладено кілька контрактів для позиціонування рекламних продуктів.
Одні з них — очевидні (Pepsi, Texaco, Toyota, Nike), а інші — ні. Компанія «California Raisin», виробник родзинок, заплатила 50 000 доларів за те, щоб їх продукт з’явився у фільмі. Але для ізюму не було місця в сценарії, крім того, за словами Боба Гейла, «на кіноплівці родзинки виглядає як купка лайна». Тому логотип компанії намалювали на лавці, на якій в кінці фільму спить бомж Ред. Фірма запротестувала — і їй повернули гонорар.

Цікавий факт №18: Фільм настільки сподобався Рональду Рейгану, що він включив посилання на фільм Земекіса в своє звернення до нації в 1986 році: “І як було сказано в “Назад в майбутнє”, “Там, куди ми вирушаємо, дороги нам не знадобляться”.

Цікавий факт №19: Багато кандидаток на роль Дженніфер, були відкинуті по причині високого зросту, всі вони були вище Майкла Джея Фокса, зростання якого 164 див. Під час зйомок «майбутнього» Майкл Джей Фокс зіграв себе в старості, зіграв свого сина і свою дочку.
Нанесення гриму займало близько 4-5 годин.
41 интересный факт о фильме "Назад в будущее" (4 фото)

Цікавий факт №20: Епізоди були відзняті без застосування комп’ютерних спецефектів, кадри просто накладалися один на інший.

Цікавий факт №21: Весь реквізит, потрапляв у кадр, доводилося приклеювати, щоб він не зрушив при подальшій зйомці однієї і тієї ж сцени!

Цікавий факт №22: У початковій версії сценарію основні дії фільму повинні були розгортатися в 60-х роках, а саме – в 1967 році. Роберт Земекіс під час написання сценарію фільму знімав комедійний детектив «Хто підставив кролика Роджера», це затримало вихід другої і третьої частини трилогії на 5 років. Всі головні герої першого фільму погодилися грати свої ролі і в продовженні, за винятком Кріспіна Гловера (Джордж МакФлай, батько Марті). Він встановив дуже жорсткі умови для продюсерів. Тому у другій частині фільму сценаристи його «вбивають». Всі кадри з фільму, у яких на екрані з’являється молодий Джордж МакФлай, взяті з першої частини трилогії. місце Кріспіна Гловера, зіграв Джорджа МакФлая в «Назад в майбутнє» (1985), роль батька Марті виконав Джеффрі Вайсман, який був загримований під Гловера.
Кріспін Гловер подав в суд на Стівена Спілберга за те, що у фільмі були використані відеоматеріали з його участю без його дозволу. Суд виніс вердикт на користь Гловера, а «Гільдія акторів» прийняла нові правила про використання відео – і фотоматеріалів з участю акторів.

Цікавий факт №23: Крістофер Ллойд створював образ свого персонажа — Дока, грунтуючись на манерах поведінки фізика Альберта Ейнштейна і диригента Леопольда Стоковського.

Цікавий факт №24: Зйомки другої і третьої частин фільму велися одночасно.

Цікавий факт №25: Майкл Дж. Фокс спеціально навчився кататися на скейтборді для зйомок у фільмі. Але за п’ять років перерви між першою і другою частиною він розучився.

Цікавий факт №25: Імена двох поліцейських – Різ і Фоулі. Роберт Земекіс і Боб Гейл називали даними іменами всіх поліцейських або урядових агентів у фільмах, сценарії до яких вони разом написали.

Цікавий факт №26: Герої фільму вимовляють «гігават», як «джіговатт». Справа в тому, що Роберт Земекіс і Боб Гейл відвідали семінар з фізики і неправильно розчули дане слово.

Цікавий факт №27: У кінотеатрі рекламується фільм «Щелепи 19», режисером якого є Макс Спілберг (у Стівена Спілберга, який поставив «Щелепи» (1975), є син Макс). В антикварному магазині в 2015 році можна помітити куртку, в яку був одягнений Марті в 1985 році, ляльку Кролика Роджера і відеогру «Щелепи» для відеоприставки «Nintendo».

Цікавий факт №28: Під час телевізійного інтерв’ю Роберт Земекіс сказав, що «літаючі дошки вже давним-давно винайдені, тільки компанії з виробництва скейтборду не бажають ставити в серійне виробництво, але знімальній групі все ж вдалося роздобути кілька таких дощок». Режисер всього лише жартував, однак після виходу передачі компанія «Mattel» (логотип даної фірми можна помітити на літаючих дошках) була завалена телефонними дзвінками людей, що цікавляться, коли такі дошки надійдуть у продаж.

Цікавий факт №29: Коли Роберт Земекіс намагався продати ідею свого фільму, він в першу чергу звернувся в компанію, відому своїми сімейними картинами, — компанію Уолта Діснея. Однак вони зарубали сценарій на корені, вважаючи, що зображення любовних взаємин мами і сина, нехай навіть і через призму часу (до речі, різниця у віці акторів, які виконують ці ролі, в дійсності складає всього 10 днів) буде досить ризикованим для компанії, що дорожить своєю репутацією. Цікаво, що більше жодна компанія з тих, до яких звертався Земекіс, не вважала даний сценарний хід ніж ризикованим, скоріше навпаки, захоплюючим і захоплюючим.

Цікавий факт №30: Фінальна сцена першої картини перезняли в якості початкової сцени другого фільму. Проте в дану сцену були внесені зміни, особливо це стосується того, як Крістофер Ллойд говорить свої фрази.

Цікавий факт №31: Даний фільм – кінодебют Елайджі Вуда (епізодична роль хлопчика, який в автоматі).

Цікавий факт №32: Спочатку планувався тільки один сиквел. Сценарій під назвою «Парадокс» об’єднував у собі елементи другої та третьої частин трилогії, але стиснуті в один фільм. Одна із ідей для сиквела передбачала точно таке ж розвиток сюжету протягом перших двох третин, проте у заключній частині фільму старий Біфф повинен був віддати спортивний альманах молодому Биффу в 1960-е рр., а не в 1955 році. Коли Марті і Док вирушили в минуле, щоб його зупинити, Марті випадково зустрічався зі своїми батьками, стали хіпі, і ледве не зашкодив свого зачаття. Роберт Земекіс вирішив, що ця концепція дуже схожа на перший фільм, і придумав ідею показати оригінальну картину під іншим кутом з двома Марті в 1955 році.

Цікавий факт №33: В районі, де живе Марті з 2015 року, можна помітити собаку, яку вигулює один з роботів з фільму «Батарейки не додаються» (1987).

Цікавий факт №34: Супермаркет, біля якого зустрічаються Марті МакФлай і Док Браун, називається «Супермаркет дві сосни». Док говорить, що вся земля в окрузі належала фермерові Пібаді, який вирощував сосни. Коли Марті потрапляє в минуле, він збиває одну з сосен на землі Пібаді. Коли Марті повертається в 1985 рік, в кінці фільму, то на вивісці перед супермаркетом написано «Супермаркет одна сосна».

Цікавий факт №35: Для зйомок першого фільму спочатку були побудовані декорації Хілл Веллі 1955 року, потім, відзнявши середину фільму, їх перетворили на Хілл Веллі 1985 року і зняли початок і кінець картини. Для зйомок «Назад в майбутнє 2» декорації знову переробили, для того щоб вони відповідали 1955 році. Така перебудова декорацій коштувала творцям більше, ніж якщо б вони їх звели з нуля.

Цікавий факт №36: Прочитавши надгробок Джорджа МакФлая, можна дізнатися його середнє ім’я – Дуглас.

Цікавий факт №37: У газеті 2015 року можна помітити наступні заголовки: «Вашингтон готується до візиту королеви Діани», «Бандити великих пальців знову наносять удар». В останній статті йдеться про те, що в майбутньому люди будуть використовувати відбиток великого пальця для платежів (наприклад, саме так Біфф розплачується за таксі). Тому бандити почнуть «красти» великі пальці.
41 интересный факт о фильме "Назад в будущее" (4 фото)

Цікавий факт №38: Док говорить, що відвідав клініку по омолодженню. Даний епізод додали в сценарій, для того щоб Крістоферу Ллойду не довелося знову носити грим, робив його старше.

Цікавий факт №39: На площі до Марті підходить людина з закликом «Кинь сотню баксів і допоможи врятувати годинникову вежу». Це, певно, натяк на інфляцію у США в 2015 році. Ціна поїздки до будинку Макфлаев, яку заплатив Біфф теж досить висока (174,5 долара).

Цікавий факт №40: На початку фільму можна побачити, як бабуся Лорейн 2015 року дивиться на Всесвітній Торговий Центр, який був знищений 11 вересня 2001 року.

Цікавий факт №41: Куртка з 2015, яку Марті видав Док, могла сама підганяти за розміром. При зйомці цього епізоду були використані 40 лісок, простягнуті до куртці, а натягували їх люди, що лежать на землі навколо Майкла
41 интересный факт о фильме "Назад в будущее" (4 фото)

Джерело: http://yurymihalich.livejournal.com/561371.html?page=1