Цікаві факти про чай (10 фото)

0
995

Існує легенда про те, що кущик чаю зріс з кинутих на землю повік одного китайського святого, який відрізав їх після того, як заснув під час молитви, і, розгніваний на самого себе, захотів, щоб у нього ніколи не злипалися очі. Досі у китайській та японській мовах для позначення століття і чаю вживають один і той же ієрогліф.

Цікавий факт №1: Чайний кущ виключно довговічний — він може жити й плодоносити сто і більше років.

Цікавий факт №2: В Китаї під час сватання наречений і наречена дарували один одному чай в знак вірності даному слову. Цей звичай пов’язаний з одним цікавим властивістю чайного куща – він не переносить пересадки.

Цікавий факт №3: Все різноманіття чаїв ділять на п’ять основних типи: чорний, зелений, червоний, рожевий і жовтий. Такий розподіл аж ніяк не обумовлено чисто зовнішнім виглядом, різної забарвленням чаїв, як в сухому вигляді, так і особливо в настої. Колір є лише зовнішнім відображенням відмінностей в біохімічних процесах обробки чайного листа, що в кінцевому рахунку впливає на хімічний склад та основні смакові і ароматичні ознаки кожного типу чаю.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №4: З одного і того ж свіжозібраного зеленого чайного листа на чайній фабриці можна отримати різні типи готового чаю — чорний, зелений, червоний і жовтий; розсипний, пресований або швидкорозчинний. Все залежить лише від того, якому технологічному процесу буде підданий один і той же чайний лист.

Цікавий факт №5: Зелений чай містить на 50% більше вітаміну С, ніж звичайний чорний. Нині зелений чай позиціонується як самий корисний напій, який володіє значними корисними властивостями. Він доступний покупцям у всіляких варіаціях, починаючи з класичного крупнолистового і закінчуючи чаєм з багатьма ароматами.
Интересные факты о чае (10 фото)

Чим корисний зелений ароматизований чай
Традиційний зелений чай виробляють з двох-, трехлистных молодих втеч чайного рослини. На відміну від чорного чаю, у виробництві опускається дві стадії – зав’ялення і ферментацію, щоб уникнути окислювальних процесів. Чай дуже корисний з-за того, що має високий вміст так званих флавоноїдів. Проведення численних досліджень довело, що вони діють як природні антиоксиданти, крім того запобігають захворювання серця, гіпертонії і так далі. Додаючи в напій ароматизовані природні добавок, з’являється унікальна можливість не тільки створювати нові вишукані смаки, а також отримувати напій надає позитивну дію на організм людини. Відвідавши інтернет-магазин aromisto http://aromisto.com.ua/catalogue/green-aromatized-tea.html можна придбати чай зі всілякими добавками, на будь-який смак і потребу .

На самому початку, коли створювалася основа подібних напоїв, зелений чай ароматизировался лише жасмином. Нині можна зустріти величезну кількість чаїв, які заспокоять расшатавшиеся нерви, допоможуть схуднути або просто насолодитися його смаком. Можна придбати святковий напій, який доречний на будь-якому торжестві – це напій «Бризки шампанського», що має неперевершений смак карамелі, суниці і тонкий аромат васильків. Можна спробувати чай, який допоможе спокійно спати і бачити прекрасні кольорові сни. Це чай «Спокійної ночі», що володіє оптимальним поєднанням меліси, шматочків фенхелю, шипшини і бузини.

Наприклад, якщо потрібно трішки заспокоїти нервову систему необхідно пити чай з м’ятою. Такий як м’ятний мохіто. М’ята дивовижна добавка дає прекрасний аромат, одночасно освіжає, заспокоює і дає заряд бадьорості людині. А якщо додати туди родзинки, лимонну траву ягоди барбарису смак і аромат напою стає просто неперевершений. Але справжнім чемпіоном по затребуваності у покупців є чай з саусепом. Ця добавка надає зеленому чаю незвичайність смаку, свіжість і яскравість аромату. Він справжній захисник. Допомагає серцю, зміцнює імунітет, підтримує організм при застуді і віруси грипу, а також володіє хорошими властивостями антидепрессантными

Цікавий факт №6: Чай не можна кип’ятити: аромат випаровується разом з парою.

Цікавий факт №7: Російським чаєм або чаєм по-російськи в західних країнах, зокрема в Британії, іменують чай з лимоном. Це тому, що з’єднання чаю з лимоном в одному блюді — чисто російський винахід.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №8: Якщо чай пити з нарізаними листям лимона, не буде відчуватися кислота, а буде тільки сильний аромат лимона.

Цікавий факт №9: Байховыми в торгівлі називають розсипні чаї. Назва чаю «байховий» з’явилося у нас давно. Воно походить від китайського «бай хоа», що означає «біла вія». Китайці називали так один з компонентів розсипного чаю — тіпси, тобто ледь розпустилися бруньки, що додають чаю витончені аромат і смак.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №10: У чаї міститься настільки високий відсоток фтору, що його можна з успіхом використовувати в якості зручного й ефективного засобу, що запобігає псуванню зубів, і головним чином перешкоджає виникненню карієсу. Тому схильним карієсу рекомендується пити чай без цукру в більш високій концентрації, ніж зазвичай.

Цікавий факт №11: Дуже міцний і солодкий (з цукром) гарячий чай з молоком — протиотрута при отруєннях алкоголем, наркотиками, лікувальними препаратами (наприклад люминалом).

Цікавий факт №12: Сік свіжого чайного листа, екстракт чаю або розтертий в порошок сухий чай можуть служити засобом від опіків.

Цікавий факт №13: Жування сухого зеленого чаю добре допомагає від нудоти і при сильних позивах на блювання у вагітних жінок, при заколисуванні в автомашині і при морської хвороби.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №14: Нерідко у старовинних книгах можна зустріти дивне вказівка: чай — снодійний засіб. Так, чай може діяти і як снодійне, але в залежності від того, в яких кількостях, в якій концентрації він буде використаний. Зазвичай такий вплив справляє більш ніж десятиразова доза чаю (в обсязі склянки, звичайно, а не десяти склянок чаю).

Цікавий факт №15: Чай сприяє засвоєнню їжі, надзвичайно полегшує процес травлення, створює умови для його правильного перебігу, запобігаючи тим самим захворювання травних органів. Ось чому настільки корисно пити чай після їжі, особливо після жирної, м’ясної і важкої їжі.

Цікавий факт №16: Чай відмінно діє на кору головного мозку, завдяки вмісту в ньому ксантинів — саме вони і дають основний стимулюючий ефект, викликають легкість і швидкість мислення.

Цікавий факт №17: Чай вживають в їжу не тільки як напій. Існує квашений чай «Леппет-со». Готовий продукт являє собою слабо злежався, злегка вологу масу природного зеленого кольору (але швидко темнеющую від зіткнення з повітрям, так як при цьому відбуваються процеси окислення). Безпосередньо перед їжею масу «леппет-со» варять 1-2 хвилини в киплячій підсоленій воді, а потім вживають у їжу як салат, присмачуючи його рослинною олією, часником, креветками і т. п.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №18: Ще в кінці XIX століття вважали, що чай складається з чотирьох-п’яти основних речовин, то тепер в чаї налічують десятки одних лише великих груп речовин, кожна з яких включає безліч складних і простих елементів. Загальне число входять в чай хімічних речовин і з’єднань поки ще неможливо підрахувати, двадцять — двадцять п’ять років тому їх налічувалося близько 130, а в даний час виявлено вже близько 300, причому 260 з них вже вдалося ідентифікувати, тобто розкрити їх формулу.

Цікавий факт №19: Всупереч поширеній думці, кофеїну набагато більше міститься саме в чаї (від 1 до 4 %), ніж в каві, але чайний кофеїн, або теїн, діє м’якше, ніж чистий кавовий кофеїн, з цілого ряду причин: по-перше, тому, що для заварювання беруть зазвичай меншу кількість чаю, ніж кави, і, отже, створюють меншу концентрацію кофеїну, а по-друге, кофеїн виступає в чаї не ізольовано, а в комплексі з таніном, утворюючи з’єднання таннат кофеїну, який діє більш опосередковано, більш пом’якшено на серцево-судинну і центральну нервову систему. Крім кофеїну, до складу чаю входять в незначній кількості і інші алкалоїди. Це розчинні у воді теобромін і теофілін (вони є хорошими судинорозширювальними і сечогінними засобами), труднорастворімий у воді адеин і зовсім нерозчинний у воді гуанін — пуриновое основу з негативними властивостями. Його можна вивести з чайного листа в настій тільки в результаті різкого кип’ятіння або тривалого підігрівання завареного чаю. Ось чому не можна робити чай «міцніше» на вогні.

Цікавий факт №20: У чаї виявлено 17 амінокислот, причому природа однієї з них до цих пір не з’ясована. Серед амінокислот чаю є глютамінова кислота, надзвичайно важлива для життєдіяльності людського організму, активно сприяє відновленню виснаженої нервової системи.

Цікавий факт №21: Стародавні китайці вважали необхідним витримувати чай щонайменше один рік, щоб він придбав потрібну кондицію.

Цікавий факт №22: Китайці з глибокої давнини навчилися зберігати чай роками, витримувати його, щоб він, подібно хорошому вину, набував витончений аромат і особливу міцність. Чай, коли-то вантаж з Китаю через Монголію в Росію на верблюдах і конях, досягав споживача іноді через роки після виготовлення, але від цього він не тільки не погіршувався, але, навпаки, здобував таку високу якість, що цінується на світовому ринку значно вище чаїв, що ввозяться в Європу морським шляхом. Цей «караванний чай» транспортував у дерев’яних ящиках, зроблених з особливою, добре просушеної і позбавленою запаху деревини (дерево альбіція), викладених всередині олов’яними листами, а зовні покриті щільним шаром водонепроникного лаку. Крім того ящики обклеювали папером (типу вощеного), поміщали в подвійні бамбукові плетінки, а потім обшивали шкірою або шкурами (вовною назовні) так, що місця швів перекривали двічі. Ця хоча й досить примітивна і громіздка, але тим не менш виключно надійна герметизація давала можливість чаю без шкоди для його якості перебувати в несприятливих умовах шляху до 18 і більше місяців, не рахуючи подальшого перебування на чайних складах і в магазинах.

Цікавий факт №23: В домашніх умовах найкраще зберігати чай поза кухні або ж виділяти йому на кухні особливе, відокремлене від інших продуктів місце. Це обов’язкова умова при збереженні цінних якостей чаю.

Цікавий факт №24: У річках Донбасу, Криворіжжя, Ставропілля і Північного Кавказу вода дуже жорстка. Ця обставина частково пояснює, чому, наприклад, серед населення Сибіру і Європейської Півночі, а також центральної смуги Росії чай був завжди в набагато більшій пошані, ніж у жителів України і Ставропілля, де чай практично не отримав поширення і де люди просто не розуміють, який від нього толк.

Цікавий факт №25: Для заварювання чаю найкраще застосовувати воду, застигнутую на самій межі кипіння. Перекипіла вода псує чай, надає напою жорсткість і робить його порожнім. Такий чай повністю втрачає свій аромат, смак і корисний вплив на наш організм. У такому напої чаю немає — це лише фарбована вода.

Цікавий факт №26: Не годиться для приготування чаю вода, закип’ячена не на вогні, а з допомогою зануреного в неї електронагрівача.

Цікавий факт №27: Заварювати чай можна тільки у фарфоровій або фаянсовому посуді, але ні в якому разі не в металевій. Фарфор краще фаянсу з тієї причини, що він здатний швидко і сильно прогріватися наскрізь, а це має суттєве значення при заварюванні.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №28: Пити чай також краще всього порцелянового посуду. Скляний посуд (стакани) теоретично настільки ж придатна, але практично менш зручна для правильного чаювання, так як фактура скла не дає можливості оцінити смак чаю в такій же мірі, як ніжна поверхня фарфору, яка викликає позитивну реакцію в органах дотику, пом’якшує температуру чаю і тим самим підсилює наше загальне приємне відчуття.

Цікавий факт №29: Гуанін, один з алкалоїдів чаю, названий так, тому що зазвичай цей алкалоїд міститься в курячому посліді – гуано.

Цікавий факт №30: Чайний напій в Тибеті називають часуйма, являє собою міцний цегляний чай (приблизно 50-75 г сухого чаю на 1 л води), в який додані вершкове (обов’язково топлене) олія яка (100-250 м на 1 л) і сіль за смаком. Всю цю суміш (гарячу!) збивають у спеціальному довгастому діжці, схожому на російську олійню, до тих пір, поки не вийде однорідний по консистенції густий напій — дуже калорійний і своєрідний за своїм тонізуючого дії, а тому здатна майже миттєво відновлювати сили ослаблого людини.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №31: В Тибеті чай п’ють з 620 року. У китайських книгах говориться: «Тибетці живуть чаєм. Не маючи його, вони страждають до такої міри, що можуть захворіти». Не випадково в Тибеті дотепер збереглася народна міра відстані в горах (не по прямій, горизонтальній поверхні, як в долинах, а по звивистій лінії і по вертикалі), що виражається не в одиницях, а в піалах тибетського чаю. Так, три великі піали чаю дорівнюють приблизно 8 км шляху.

Цікавий факт №32: Сухий чай у Тибеті вживають для приготування національної страви «цзамбу» — борошно з попередньо пересмажених зерен ячменю, змішана і ретельно протерта з маслом яка, сухим цегельним чаєм і сіллю.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №33: Монголи п’ють чай з козячих, овечих, кобыльим, верблюжим молоком. З топленим салом. З маслом. З борошном. З сіллю. Іноді додають чорний перець (один горошок на склянку).

Цікавий факт №34: Калмики додають в чай лавровий лист, мускатний горіх, гвоздику.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №35: Узбеки п’ють чай з перцем і називають його «мурч чой». Його готують як звичайний чорний чай з додаванням на кожну чайну ложку сухого чаю двох горошин чорного перцю (роздавлених). Додають мед.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №36: Англійці суворо дотримуються правила наливати чай у молоко, а ні в якому разі не навпаки. Помічено, що доливання молока в чай псує аромат і смак напою, і тому подібна помилка правильно розглядається англійцями як неуцтво.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №37: В Ірані в чай кладуть корицю та імбир. П’ють гарячим, маленькими ковтками вприкуску з дрібними шматочками колотого цукру.

Цікавий факт №38: В Туві в фаянсовий розігрітий сухий чайник насипають сухий чай, заливають холодною водою і відразу ж засипають жменькою дрібних розпечених каменів (кварцу, базальтової гальки і т. п., які заздалегідь готують і носять з собою в спеціальному мішечку). Потім доливають холодну воду і знову закладають розжарені камені.

Цікавий факт №39: У в’язницях існує традиція приготування і розпивання дуже міцного чаю, відомого під жаргонним назвою «чифер» або «чифір». Шкоду «чифиря» полягає не тільки в тому, що для його приготування беруть більшу дозу заварного матеріалу (сухого чаю), але і головним чином у тому, що цей чай піддають тривалого кип’ятіння і випарювання, в результаті чого з сухого чаю екстрагуються речовини, нерозчинні у воді при звичайному заварюванні, в той час як всі. корисні компоненти чаю з «чифиря» повністю випаровуються або ж хімічно змінюються під впливом кип’ятіння. У підсумку «чифір» являє собою концентрат шкідливих алкалоїдів (в їх числі гуанін, а також зруйнований теїн), які в сукупності надають руйнівну дію на центральну нервову систему. «Чифір» не має нічого спільного з хімічним складом з чаєм, навіть з дуже міцно завареним.
Интересные факты о чае (10 фото)

Цікавий факт №40: У Польщі чай тривалий час застосовували виключно як лікарський засіб, він не отримав розповсюдження як напій, і продавали тому виключно в аптеках. Аптекарі і дали чаю назву «хербата» (від «герба»), вважаючи, що чаїнки виготовляють з особливого виду «китайської трави».