Який велосипед купити

1-25-2021
Гірський велосипед — Вікіпедія

 

Виробники велосипедів випускають різні типи байків, які в залежності від свого призначення відрізняються рамою, виделкою, колесами, навісним обладнанням, кермом, сідлом і т.д. Починаючому велосипедисту буває важко визначитися серед усього різноманіття моделей і правильно вибрати відповідний для нього великий. Тому багато хто запитує, який краще велосипед гірський або швидкісний. У цій статті ми дамо відповідь на це питання. Також хочемо вам порекомендувати velobucha.com.ua великий вибір велосипедів у нашому магазині «ВелоБуча».

Почнемо з того, що однозначну відповідь для всіх випадків дати неможливо, все залежить від того, де ви збираєтеся їздити на велосипеді і з якою швидкістю.

Гірський велосипед

Якщо ви будете часто їздити по гірських і лісових стежках, пересічній місцевості, міських парках і розбитих асфальтових дорогах, а тим більше, якщо хочете брати участь в змаганнях крос-кантрі або подібних, тоді кращим вибором стане гірський велосипед. Залежно від ваших вимог, можна вибрати гірський байк будь-якого виду і класу, починаючи від хардтейла бюджетного аматорського сегмента і закінчуючи професійним двухподвесом.

Гірські великі відрізняються широкими покришками з потужним протектором. Вони оснащуються одним або двома амортизаторами, згладжують удари і вібрацію при їзді по нерівних дорогах, що зменшує навантаження на кисті рук і хребет велосипедиста, а також основні вузли байка. Також вони обладнуються багатошвидкісними гірськими трансмісіями, що дозволяють легше долати підйоми і надійними дисковими або ободними гальмами, що гарантують безпеку під час спуску з гори. Кермо зазвичай прямий, широкий, без підйому або з невеликим підйомом.

Гірські велосипеди поділяються на різні види, найпопулярнішими серед яких вважаються хардтейли і двопідвіси.

Хардтейл

Хардтейли є найчисленнішим видом гірських велосипедів. Основною відмінністю хардтейла є те, що у нього є тільки один амортизатор в вилці, а задньої підвіски в рамі немає, тому він так і називається, його назва перекладається «жорсткий хвіст».

Ці популярні байки ідеально підходять для велосипедних походів по місцевості з різним рельєфом і різним дорожнім покриттям або бездоріжжю. Для їзди по рівних міських або заміських дорогах вони не рекомендуються, а ось для розбитих доріг, яких предостатньо в нашій країні – це непоганий варіант, хоча в цьому випадку можливо краще буде гібрид, тут вже кожен вибирає, що йому більше до душі.

Хардтейли початкового рівня досить часто обладнуються простими ободними гальмами, які працюють досить надійно, головне, щоб вони були фірмовими. У разі покупки велика початкового рівня, на дискові гальма варто звернути увагу, якщо ви будете їздити на велосипеді в будь-яку погоду, їм на відміну від ободних, не страшні налипання снігу і бруду на ободах, а також невеликі вісімки на колесах, гальмування від цього абсолютно не постраждає. Останнім часом у продажу з’явилися велосипеди, обладнані дешевими дисковими гальмами, ось їх купувати не варто, в перший час вони гальмують непогано, але не довго!

Маунтибайки середнього і високого рівня обов’язково повинні бути обладнані дисковими гальмами, причому з гідроприводом. Вони набагато надійніше ободних і дискових механічних, крім того, у них є можливість плавно дозувати зусилля гальмування, що дозволяє точно контролювати траєкторію боліда під час спуску з гори.