Цікаві факти, повязані з медом, його видобутком і продажем (4 фото)

0
312

Мед – безпечна солодкість, має досить густу консистенцію. Свіжий продукт є прозорим і однорідним. Його колір, смакові якості та аромат залежать від сорту квітів, з яких зібрано нектар, а також від середовища зростання останніх. Всім відомо, що мед володіє унікальними цілющими якостями. Його часто вживають в чистому вигляді і додають в якості основного або додаткового інгредієнта в випічку, м’ясні страви, салати, закуски, напої. Він використовується в найрізноманітніших галузях – харчовій промисловості, медицині, косметології і т. д. У зв’язку з цим до нього проявляється підвищена увага як серед звичайних споживачів, як і серед експертів.

Для отримання меду бджолам доводиться довго і копітко трудитися. Щоб справити лише 100 г продукту, комах треба облетіти близько 100 000 квіток. Зібраний нектар перетворюється у мед після випаровування більше 70% рідини. Для збору 100 г чистого продукту бджолам доводиться долати близько 50 000 км.
Интересные факты, связанные с медом, его добычей и продажей (4 фото)

Мед цінується з давніх часів. Підтвердженням цьому служать записи в рукописах і знахідки в похованнях. Продукт був виявлений в єгипетських пірамідах і скіфських склепах. Існує думка, що відомий лікар Гіппократ зумів прожити понад століття (при середній тривалості життя людей того покоління в 40 років) завдяки щоденному вживанню бджолиної продукції.
Интересные факты, связанные с медом, его добычей и продажей (4 фото)

В даний час мед в Москві можна придбати різних сортів. Переважна його частка поставляється з Сибіру, хоча сюди бджоли потрапили всього близько 200-х років тому. Країна-рекордсмен з виробництва солодкої густої маси – Китай. Найбільш дорогий продукт можна придбати в Ізраїлі. Найбільше він цінується американцями. Останні вживають в чистому вигляді приблизно 1200 г меду протягом року. Французи з’їдають не більше 700 р ласощів за 12 місяців, німці – порядку 900 м, а росіяни – лише 200 р.
Интересные факты, связанные с медом, его добычей и продажей (4 фото)

У складі меду міститься понад 100 корисних речовин. Але більша частина з них зникає при нагріванні ласощі до температури понад 50 градусів. Продукт корисний не тільки при прийомі всередину. Він володіє антисептичними якостями, що робить його ефективним при лікуванні опіків, ран, виразок та інших шкірних захворювань. Фахівці рекомендують протягом доби дорослій людині з’їдати 3 ст. ложки ласощі, а дітям – одну без гірки.
Вводити його в раціон потрібно мізерними дозами. Ранок варто починати зі склянки теплої води, в якій розведена чайна ложка меду. Це допоможе підбадьоритися, налаштувати травну систему, зміцнити серце і судини. У меді міститься 80% цукру, але його калорійність на 20% нижче, ніж харчова цінність чорного шоколаду. При цьому з’їсти багато бурштинового продукту неможливо, чого не скажеш про цукерки.