Самі незвичайні новорічні традиції світу (7 фото)

0
507

У різних країнах не тільки таке торжество як весілля або народження дитини відзначають по-різному, зовсім по різному відзначають Новий рік. А враховуючи, що Новий рік – одне з найпопулярніших свят у світі, то і традиції святкування Нового року, є практично в кожній країні.

1. Японія — лягаємо спати до світанку!
У Новорічну ніч в Японії вночі дзвонять дзвони, причому саме 108 разів. Удари дзвону позначають один з шести людських вад: легковажність, дурість, жадібність, злість, заздрість і нерішучість. Японці вважають, що кожен порок людини має 18 відтінків, тому 108 ударів. Замість новорічної ялинки у японців — кадомацу, що в перекладі означає «сосна біля входу». Роблять це виріб з бамбука, сосни, вплітають туди рисові соломинки. Прикрашають кадомацу папороттю і гілками мандарина.
Самые необычные новогодние традиции мира (7 фото)
Але, найцікавіше — Японці не зустрічають Новий рік в нашому розумінні. У Новорічну ніч вони спокійно лягають спати, а рано вранці прокидаються і всі разом ідуть зустрічати світанок Нового року. У нас, звичайно, теж деякі зустрічають Новорічний світанок, але зовсім в іншому стані!

2. Італія — червоні труселя!
Самые необычные новогодние традиции мира (7 фото)
Часто розповідають, що в Італії перед Новим роком прийнято викидати з будинку (найчастіше прямо з вікна) все старе і непотрібне: одяг, меблі або навіть сантехніку. Але, зараз ця традиція в Італії практично відмирає. А ось, що неймовірно популярно в Італії перед Різдвом і Новим роком так це червоний колір! Справа в тому, що італійці люблять не тільки Санта Клауса — але і місцевого, італійського діда Мороза — Боббо Натале. А , Боббо Натале, як справжній італієць жахливий модник і обожнює червоний колір. Тому в новорічну ніч все населення Італії – і жінки, і чоловіки, і діти, одягають що-небудь червоне, навіть якщо це просто труси або шкарпетки. Тому зустрічаючи Новий Рік де-небудь на вулицях Риму або “Мілана”, не варто дивуватися, якщо побачите поліцейського в червоних шкарпетках, навпаки, ця зустріч віщує удачу. Ще однією новорічною традицією в Італії є поїдання родзинок, засохлого прямо на гронах. Італійцям засохлі ягоди винограду нагадує монети, і вважається, що з’їв більшу їх кількість в наступаючому році заробить більше грошей.

3. Аргентина — все на папері!
Самые необычные новогодние традиции мира (7 фото)
А ось в Аргентині італійська традиція викидати не потрібно прижилася, правда .. в основному серед офісних працівників. Напередодні Нового року центри аргентинських міст вкриті рівним шаром непотрібної папери, іноді навіть цілими стосами паперів. Згідно з місцевою традицією, треба викидати з вікон непотрібні журнали, газети та інші папери, але найбільше аргентинці люблять викидати рахунки за минулий рік.

4. Іспанія — виноград і гола попа!
Самые необычные новогодние традиции мира (7 фото)
В Іспанії існує традиція – опівночі швидко з’їсти 12 виноградин, причому кожна виноградинка з’їдеться з кожним новим ударом курантів. Кожна з виноградинок має принести удачу в кожному місяці нового року. Жителі країни збираються на площах Барселони і Мадрида, щоб встигнути з’їсти виноградини. Традиції з’їдати виноград вже більше ста років, перший раз це була реакція населення на переурожай винограду.
Розповідаючи про Новий рік і Різдво в Іспанії, звичайно ж не можна не розповісти про найсмішнішої різдвяної традиції. Про Різдвяної попі в Каталлонии.
«Попа, попа, лісові горіхи і сир. Якщо у вас немає г@авна добре, я вдарю тебе палицею. Попа», співають діти в каталонській Барселоні на різдво. І б’ють в цей час підготовлену заздалегідь дерев’яну попу палицями. Так, ось така курйозна, дивна і весела різдвяна традиція.

5. Шотландія — зустрічаємо Новий рік мовчки!
Перед настанням Нового року, члени родини сідають біля запаленого каміна, а з першим боєм курантів глава сім’ї повинен відкрити вхідні двері, причому мовчки. Такий ритуал покликаний проводити старий рік і впустити Новий Рік в своє житло. Шотландці вірять, що увійде в будинок успіх або невдача, залежить від того, хто в новому році першим переступить їх поріг.

6. Естонія — Новий рік в лазні!
Самые необычные новогодние традиции мира (7 фото)
Однією з найбільш «гарячих» є зустріч Нового року в Естонії, оскільки прийнято проводити це свято в сауні. Щоб у Новий рік увійти чистим і здоровим, необхідно навіть бій курантів слухати в цьому закладі. Але, насправді, зараз ця традиція більше туристів, ніж для самих естонців.

7. Панама — спалюємо проблеми!
Самые необычные новогодние традиции мира (7 фото)
Дуже незвичайна новорічна традиція є в Панамі. Тут прийнято спалювати опудала політиків, спортсменів та інших відомих людей. Однак зла жителі Панами нікому не бажають, наприклад вони можуть спалити опудало олімпійського чемпіона збірної країни з бігу або Президента Панами. Всі ці опудала називаються одним словом – muneco, і символізують всі неприємності, що минає. А оскільки якщо опудала немає, то немає і проблем в наступаючому році. Причому опудало повинна спалити кожна сім’я. Мабуть, з цим пов’язана ще одна панамська традиція. Опівночі на вулицях панамських міст починають дзвонити дзвони всіх пожежних вишок. Крім того, сигналять клаксони автомобілів, всі кричать. Подібний шум покликаний загрожувати неприємностями в наступаючому році.

8. Перу — дівчина з прутиком і хлопець з валізою!
Для перуанських хлопців новорічна ніч є досить небезпечним часом. Вся справа в незвичайній новорічної традиції цієї країни. Вночі дівчата в Перу беруть в руки вербові прутики і відправляються гуляти по кварталах свого міста. І її нареченим повинен стати той молодий чоловік, якому буде запропоновано її взятися за прутик. Тому іноді на вулицях можна зустріти дивні пари — дівчина з прутиком і хлопець з валізою. Оскільки згідно з іншою перуанської традиції, той, хто в новорічну ніч обійде весь свій квартал з валізою, відправиться в бажану подорож у новому році.

9 . Данія — вскочити в Новий рік!
Самые необычные новогодние традиции мира (7 фото)

Є в Данії традиція при зустрічі Нового року вставати на стілець і стрибати з нього. Вважається, що цим дією жителі впрыгивают на січень наступного року, відганяючи злих духів. Крім того, це принесе удачу. У той же час данці йдуть ще однією новорічною традицією – кидають у двері друзів і сусідів розбитий посуд. Причому це нікого не дратує, а навпаки, дуже радує. Адже та сім’я, на порозі якої виявиться найбільше розбитих тарілок, чашок і склянок, буде найвдалішою в наступаючому році. Так само це означає, що сім’я має більше всіх друзів.

10 . Греція — камінь «за пазухою» для друзів!
У Новорічну ніч жителі Греції, як і жителі багатьох інших країн, ходять в гості один до одного з подарунками. Однак є певна особливість – крім подарунків вони несуть господарям камінь, причому, чим більше, тим краще. Нам це здасться дивним, але в Греції вважається, що чим важче камінь, тим важчим буде гаманець у обдаровуваних в наступаючому році. За іншою грецької традиції, старший член сім’ї повинен розбити у дворі свого будинку плід граната. Якщо гранатові зернята розсипалися по двору, то його сім’ю в наступному році чекає щасливе життя.

11. Мікронезія — міняємо ім’я!
А жителі островів Мікронезії кожен раз під свято змінюють ім’я – щоб заплутати нечисту силу і весь наступний рік прожити легко і безбідно. Ім’я кожний вільний вибирати кожен себе сам, тому часом велика частина населення весь рік носить одне і те ж ім’я.

12. Болгарія — гасимо світло!
У Болгарії опівночі гаситься на кілька хвилин світло. Коли всі гості залишаються в темряві, можна цілуватися навіть з малознайомим гостем – свято збереже таємницю новорічного поцілунку.

А для нас у Росії Новий рік це справжнє родинне свято, який ми просто зобов’язані зустрічати весело і красиво. Веселощі вам в цей Новий рік забезпечить сім’я і друзі, а ось веселощі таке як – хлопавки, небесні кульки, салюти, феєрверки, ракети, римські свічки та багато іншого можна придбати, причому навіть не виходячи з дому в інтернет-магазині https://www.rusalut.ru/category/hlopushki/. Щасливого вам Нового року!!!