Справжня італійська піца – як вона виглядає?

0
218

Познайомившись з меню компанії Імперія піци, нескладно здогадатися, чому клієнтами цієї служби доставки стає так багато людей, адже просто нереально знайти такі ж доступні ціни, як тут. Тим не менш, хоча місцеві кулінари готують досить непогано, їм не вдасться обдурити істинного гурмана, який без зусиль зміг би відрізнити ці страви від оригінальних італійських рецептур. А все тому, що тут, як і в будь-якому іншому вітчизняному ресторані, подають піцу, адаптовану під гастрономічні уподобання жителів Росії. Тоді як в самій Італії, зрозуміло, люди їдять дещо іншу їжу.

Для того, щоб зрозуміти, в чому саме таяться всі ці відмінності, згадані нами раніше, не зайвим буде відвідати сонячну Італію – тільки так ви зможете насолодитися місцевим колоритом і зрозуміти, що значить, здавалося б, сама звичайна їжа для жителів цієї країни.

У кожній з італійських провінцій існують свої кулінарні особливості, що пов’язано з тім, що у всіх регіонах цієї країни існують свої особливі кліматичні умови. Наприклад, в північних регіонах країни кухарі, які готують піцу, роблять це практично так, як ми з вами звикли. А все тому, що по сусідству знаходиться Франція, кулінарні традиції якої тісно переплелися з місцевими, в результаті чого кухня цієї провінції дуже схожа на звичайну європейську. А ось жителі південних регіонів, які не зазнали такої гастрономічної експансії сусідів, готують піцу відповідно до національних традицій, що дісталися їм від предків.

Рецепт канонічної піци передавався в італійських сім’ях від одного покоління до іншого. Саме завдяки цій страві і вдалося стати міжнародним, адже жителі цієї країни, відрізняються особливою заповзятливістю, живуть у всіх куточках світу, і, само собою, не відмовляються на нових місцях від своєї звичної їжі.

Якщо в США сьогодні піцу прирівнюють до фастфуду, і нерідко їдять її буквально на бігу, то для італійців це справжнісіньке злочин. Як і всі південні народи, вони не терплять поспіху, і люблять все робити дуже розмірено. Тому в Італії піцу їдять тільки в ресторанах, розмовляючи один з одним, незмінно запиваючи свій обід або вечерю келихом легкого місцевого вина.

Існує стійке оману, ніби італійці не ходять по ресторанах, і готують піцу виключно в домашніх умовах. Але насправді це швидше справедливо у відношенні росіян, адже недарма кількість закладів громадського харчування в Італії набагато вище, ніж в Росії! Причому, хорошу піцу тут готують не тільки у великих фешенебельних ресторанах, але й у маленьких кафешках, розкиданих по всій країні.