Цікаві факти про кредити та банки (4 фото)

0
380

Сучасні росіяни вже давно оцінили всі принади кредитів, які можна взяти в будь-який час, практично в будь-якій сумі, на будь-які терміни і з мінімальними процентними ставками. Купити можна відразу і все що завгодно, залежно від бажань. Гроші, природно, доведеться віддавати потім, включаючи невеликий відсоток. Без відсотків сенсу кредитування немає, а тому це невід’ємна частина будь-якої позики. Але це повсякденні, всім відомі реалії, а ми хотіли б розповісти про самих неймовірних історіях про кредитування, наприклад, у стародавньому Єгипті, наприклад, була поширена спеціальна форма договору позики. Якщо боржник не вчасно повертав гроші, він ризикував стати рабом кредитора, в разі, якщо не можливо повернути гроші ніяким іншим способом.

Цікавий факт №1: Перші кредити в світі з’явилися в Ассирії, Вавилоні і Єгипті. Вчені знайшли цьому підтвердження, в VIII столітті до н. е. існували перші лихварі, які давали гроші в борг під відсотки. Також у зверненні тоді були спеціальні банківські квитки (аналоги сучасних цінних паперів), які називалися hudu.

Цікавий факт №2: У Стародавній Греції кредитори на землі своїх боржників розміщували таблички, які називалися hypotheke (іпотека). Вона означала, що за невиплату кредиту земля перейде у власність кредитора.

Цікавий факт №3: найстаріший банк світу під назвою Banca Monte dei Paschi di Siena розташовується в Італії. Дана кредитна організація з’явилася ще в далекому 1472 році.
Интересные факты о кредитах и банках (4 фото)

Цікавий факт №4: Перша реклама про кредитування з’явилася в 1730 році, де Крістофер Торнтон (подав рекламне оголошення) запропонував споживачам купувати меблі і раз в тиждень розплачуватися за неї.

Цікавий факт №5: Про кредити та його види розмовляти можна нескінченно і, до речі, в сучасному світі, можна легко взяти швидкі кредити, смс кредит та інші позики, досить пройти по посиланню http://www.gudriem.lv/atrie-krediti?lng=ru.

Цікавий факт №6: Прототипи бюро кредитних історій – це організації 19 століть, які збирали відомості і надавали замовникам інформацію про окремих торговців і підприємствах. Дані відомості були головним підтвердженням надійності потенційних ділових партнерів. У Росії подібні довідкові контори з’явилися на початку 20 століття. Вони були і приватними і при професійних об’єднаннях.

Цікавий факт №7: Закони царя Хаммурапі, який славився справедливістю і мудрістю, дозволяли стародавніх вавилонян віддавати власних дітей в якості застави за свої борги.
Интересные факты о кредитах и банках (4 фото)

Цікавий факт №8: У Стародавній Індії пішли далі і узаконили морально лихварство, внісши його в спеціальні духовні норми, на які в звичайному житті орієнтувалися всі жителі цієї держави. Більш того, кредитор був наділений правом повертати свої гроші з допомогою хитрості і сили. Проте, якщо боржник належав до вищої касти, ніж його позикодавець, то користуватися цим правилом було не можна.

Цікавий факт №9: В Стародавньому Римі, в разі, якщо боржник був не здатний повернути взяті у кредитора гроші, його укладали в боргову в’язницю, з якої його можна було викупити протягом місяця. Після цього терміну позикодавець виводив його на ринок у базарні дні. Будь-який бажаючий міг викупити борг і разом з ним боржника. Відносини між викупили і викупленим далі розвивалися в основному по самому сумного сценарію.
Интересные факты о кредитах и банках (4 фото)

Цікавий факт №10: У ті далекі часи ні одному кредитору не потрібна була скорингова програма. По виду позичальника можна було відразу сказати про те, для чого він просить грошей. Бідняк мав потребу в них, щоб вижити, селянин зазвичай бажав придбати ще одного вола, а багач, швидше за все, хотів придбати предмет мистецтва або нового раба. Закон захищав позикодавців, а тому вони не ризикували, коли займалися своєю справою. У давні часи перезаклад і розпродаж майна були звичайною справою.

Цікавий факт №11: У середні століття стан справ сильно змінилося, тому що церква засуджувала діяльність кредиторів. Це не привело, однак, до того, що лихварство зникло. Просто кредиторам довелося умудритись придумати непрямі позики, щоб їх не звинуватили в тяжкому гріху за заробіток на відсотках. В чотирнадцятому столітті італійці винайшли вексельне кредитування. Здійснювалося воно за наступним сценарієм. Позичальник приходив до лихваря і отримував свій кредитний ліміт у тій чи іншій валюті разом з векселем, який можна було погасити в чітко визначені терміни. Сума за векселем була дещо вища, ніж та, яку позичальник отримував на руки. Різниця і становила ті відсотки, за які церква так засуджувала лихварів.

Цікавий факт №12: У заставу можна було залишити коштовності, якщо сума позики була невелика, або навіть маєток, у разі, якщо позичена сума була значною. Не було принципової різниці, на які цілі йшли гроші, взяті в кредит, значення мала тільки загальна сума позики. Породистих рисаків було не прийнято брати в якості застави, тому що жива істота з якої-небудь причини могло померти в будь-який момент, а лихварі не любили ризикувати.

Цікавий факт №13: найпопулярнішим у дворян був кредит, взятий на такі нагальні потреби, як купівля екіпажу, коштовностей для прекрасної дами, а іноді і на азартні ігри. Шанувальники карткових ігор взагалі рідко могли зупинитися, що зазвичай призводило до того, що маєток такого боржника було по кілька разів перезакладене, незважаючи на те, що сім’я того самого горе-позичальника продовжувала в ньому проживати. За законом більшості європейських країн будинок і майно боржника можна було продати, навіть якщо у того були маленькі діти. І тоді закон теж був на боці позикодавців.

Цікавий факт №14: Крім вексельних і грошових кредитів широке розповсюдження отримав також ще один вид позики, яким користувалися як дворяни, так і робочий клас. Полягав він у тому, щоб брати в борг товар безпосередньо у виробника. Протягом довгих років у борг свою продукцію відпускали пекарі, різники, бакалійники. Цей вид позики поширювався не тільки на товари, але і на деякі види послуг. Постійних клієнтів у розстрочку обслуговували ювеліри, кравці, шевці і пралі. Проте в тому випадку коли, скажімо, простий селянин отримував травму і позбавлявся можливості працювати, стягнути борг з нього було складно. Адже нічого не можна взяти з людини, у якого нічого немає.

Цікавий факт №15: Дуже часто бувало так, що прості люди не могли повернути кредит, у той час як аристократи, бувало, просто не мали бажання його виплачувати. Для багатьох багатіїв було цілком звичною практикою не заплатити ні єдиної монети за те, що вони пошили у кравчині ще один новий наряд, або замовили вишукане прикраса у ювеліра. Складно уявити, але королі часто були найгіршими боржниками. Не повернувши борги, він нерідко розоряли кредиторів, які проти них були безсилі що-небудь зробити.

Цікавий факт №16: Споживче кредитування – сьогодні одна з найбільш затребуваних послуг фінансування в економічно розвинених країнах світу. Тільки населення Європи за один рік бере близько 166 млрд євро в кредит.

Цікавий факт №17: У багатьох світових банках є негласний список професій клієнтів, які небажані. Сюди зазвичай відносять:
-Журналісти.
-Юристи.
-Індивідуальні підприємці.
-Військовослужбовці.
-Судді.