Памятки трьохсотлітнього Барнаула

0
417

Туристи їдуть на Алтай не тільки потім, щоб побачити красу місцевої природи, але і відвідати його столицю Барнаул. Найкращий спосіб дістатися сюди – це сісти в поїзд до Барнаула. Залізниця була прокладена через Барнаул на початку минулого століття, коли місто перетворився в купецький центр, з’явилося безліч виробництв. Залізнична станція міста – одна з найстаріших в Росії, на ній зупиняються потяги, що йдуть у Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, а також в регіони Сибіру. Місто розвивається, і розклад поїздів стає все більш насиченим. Починати подорож можна прямо від будівлі вокзалу (вул. Перемоги), сівши в таксі або скориставшись послугами громадського транспорту, зупинки яких знаходяться в крокової близькості.

Заснований на початку XVIII століття, коли купець і промисловець Демидов почав будувати тут свої меді-сереброплавильные заводи, міста накопичив до нинішнього часу безліч традицій і визначних пам’яток. Однією з візитних карток Барнаула є Демидівський стовп, зведений на честь сторіччя гірничорудної справи на Алтаї. Обеліск заввишки 14 метрів складний з гранітних блоків. Інший цікавий об’єкт – будинок зі шпилем на площі Жовтня. Монументальний будинок є яскравим прикладом сталінського неокласицизму.
Достопримечательности трехсотлетнего Барнаула

Краєзнавчий музей міста – один із найстаріших в Сибіру, розташований він на вулиці Ползунова в будівлі, що представляє інтерес як пам’ятник архітектури XIX століття. Колекції музею розповідають про історію та природу краю. На цій же вулиці у будинку 39 знаходяться експозиції музею “Світ каменю”. У музейних колекціях зібрані дорогоцінні та декоративно-виробні мінерали, різні види скам’янілих рослин і тварин, колекційні зразки гірських мінералів. На вулиці Нікітіна можна побачити Покровський храм, побудований в минулому столітті з червоної цегли. Його стіни прикрашені картинами на релігійні сюжети, написаними Крамским, Васнецовим та іншими відомими російськими художниками.
Достопримечательности трехсотлетнего Барнаула

Прогулюючись по головній і найстарішої вулиці Барнаула – проспекту Леніна, можна побачити старовинні будівлі міста, а також адміністративні, навчальні, культурні центри краю. У нагірній частині міста знаходиться дендрарій, оточений з трьох сторін стрічковим бором, з четвертої обмежений високим берегом Обі. В ньому ростуть унікальні рослини, зібрані співробітниками НИИСС їм. Лисавенко, в тому числі троянди, рододендрони, каштани та інші. Безліч рослин Сибіру, Азії, Північної Америки радують відвідувачів своєю красою. У Барнаулі і багато інших цікавих для допитливого туриста місць.
Достопримечательности трехсотлетнего Барнаула